Poczuj radość zbierania! Dołącz do osób zbierających owoce i warzywa

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 13:38
Portal MyZbieramy.pl łączy rolników, sadowników z osobami, które chcą dla siebie pozbierać owoce, warzywa na własne potrzeby albo po prostu kupić warzywa, owoce, przetwory w gospodarstwie. Obie strony zyskują!
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/ mythja

- Portal MyZbieramy.pl jest całkowicie darmowym portalem, który ma za zadanie połączyć rolników z osobami, które chcą pozbierać owoce i warzywa - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mirosław Biedroń, pomysłodawca portalu. - Wiemy od kogo kupujemy i co wokół nas powstaje. To jest taki lokalny patriotyzm, o którym się mówi - dodaje. 


Posłuchaj
04:52 4 PR zbieraj owoce.mp3 Poczuj radość zbierania! Dołącz do osób zbierających owoce i warzywa (Cztery pory roku/Jedynka)

 

Idea samozbiorów 

Jak podkreśla gość audycji na początku października można przyjechać na samozbiory malin. - Jak samemu się pozbiera owoce bądź warzywa i zrobi potem przetwory to żadna kupiona rzecz tego nie zastąpi - tłumaczy Mirosław Biedroń - Idea samozbiorów fantastycznie się rozwija, nawet dzięki epidemii koronawirusa - dodaje. 


Plantacje truskawek 

Choć zbiory truskawek w tym roku zapowiadały się nieźle, to były one mniejsze niż w zeszłym roku. Powodem były ulewne deszcze i wysokie temperatury, co powodowało gnicie tych owoców. Z powodu pandemii koronawirusa ciężko było także o pracowników sezonowych przy zbiorach. - Dla rolników mających truskawki w tym roku sezon był trudny. Okazało się, że portal MyZbieramy.pl otworzył szansę dla wielu rolników, którzy mieli problem z zatrudnieniem pracowników sezonowych, ponieważ pracownicy ze wschodniej granicy nie mogli do nas tak łatwo przyjechać - tłumaczy pomysłodawca portalu. - Były takie sytuacje, że na portalu pojawiało się bezpłatne ogłoszenie, przyjeżdżały rodziny i zbierały, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa - dodaje. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Materiał: Agnieszka Ciecierska 

Data emisji: 28.09.2020 r. 

Godzina emisji: 11.39

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podaż jabłek będzie rosła, ceny powinny spadać. Ostatecznie zadecyduje pogoda

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 09:30
Wraz z wchodzeniem w okres tegorocznych zbiorów podaż jabłek na naszym rynku będzie rosła, a ceny powinny spadać – oceniają analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Polska jest największym w UE i 3. na świecie producentem jabłek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GUS: rośnie pozycja Polski w eksporcie żywności. Zobacz, w których produktach przodujemy

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 10:40
W 2019 r. w wyniku zmian modernizacyjnych i rozwoju swobodnej wymiany towarowej wzmocniła się handlowa pozycja Polski na rynku europejskim i światowym - wynika z raportu GUS. Wartość eksportu żywności osiągnęła 31,4 mld euro, tj. o 5,8 proc. więcej niż rok wcześniej.
rozwiń zwiń