Podziel się dobrocią, zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 15:08
Bez wolontariuszy nie ma Szlachetnej Paczki. A obecnie potrzeba ok. 3,5 tys. wolontariuszy w całej Polsce do tego, żeby dotrzeć do jak największej liczby rodzin, które są w potrzebie. A dodatkowo ten rok jest specyficzny.
Szlachetna paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna
"Szlachetna paczka" to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WiosnaFoto: Szlachetna paczka / Facebook

Jeżeli ktoś chce być wolontariuszem Szlachetnej Paczki, to zgłoszenie jest bardzo proste. Trzeba odwiedzić stronę www.superw.pl, wybrać województwo i rejon i wypełnić tam zgłoszenie. - Wystarczy mieć tylko chęć do tego, żeby pomagać, wystarczy lubić ludzi i wystarczy mieć w sobie trochę empatii - mówi Dorota Bugajska ze Szlachetnej Paczki.

Posłuchaj
06:23 4PR paczka 1-10-2020.mp3 Zostań wolontariuszem Szlachetnej paczki (Cztery pory roku/Jedynka)

 
Gość Programu 1 Polskiego Radia nie ukrywa, że wolontariat w Szlachetnej Paczce jest trudny, a to dlatego, że pracuje się z ludźmi, którzy są w potrzebie. Każdą rodzinę trzeba odwiedzić kilkukrotnie. Najpierw wolontariusz stara się zorientować, co się wydarzyło, że ktoś tę rodzinę zgłosił, jak ta rodzina radzi sobie z problemami. Dopiero potem badane są jej potrzeby materialne.


️ ❤️❤️❤️ Zostań Wolontariuszem Szlachetnej PACZKI! ❤️❤️❤️ Właśnie wystartowała rekrutacja do wolontariatu! Dołącz do...

Opublikowany przez Szlachetna PACZKA Środa, 27 maja 2020

W powszechnej świadomości Szlachetna Paczka to tylko grudzień i okres świąt, "weekend cudów", co widać medialnie. - Nie, my pracujemy cały rok, wolontariusze już odwiedzają rodziny, które są w potrzebie - mówi Dorota Bugajska. Również po "weekendzie cudów" obdarowane rodziny są odwiedzane, aby darczyńcy wiedzieli, jak ta paczka zadziałała i w czym mogą jeszcze pomóc.

TVP Sport/Youtube

Zdarza się, że zgłoszona rodzina nie zostanie włączona w akcję. To trudne decyzje, podejmowane po wielu rozmowach i to nie przez jedną osobę. - Nieudzielenie pomocy też jest jakąś formą pomocy - mówi gość radiowej Jedynki. Zwraca uwagę, że darczyńcy chcą mieć pewność, że ich dary trafią do rzeczywiście potrzebujących.

*** 

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzą: Joanna Racewicz i Roman Czejarek 

Gość: Dorota Bugajska (menadżer zespołu operacyjnego Szlachetnej paczki)

Data emisji: 1.10.2020 

Godzina emisji: 11.23

ag
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czym w swoich działaniach kierują się wolontariusze?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 13:01
- Chciałam dać coś więcej z siebie, niekoniecznie odnosząc korzyści finansowe. Kiedy poznałam się z programem "Akademia Przyszłości", który jest siostrzanym projektem "Szlachetnej Paczki" i stwierdziłam, że to może być coś dla mnie - mówiła na antenie radiowej Jedynki Olga Kuśnieruk, wolontariuszka. 
rozwiń zwiń