Jak wybrać poduszkę idealną?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 13:30
Dla jakości snu znaczenie ma nie tylko dobrze dobrany materac, ale także wygodna poduszka. Odpowiednio dobrana, pozwoli nam uniknąć bólu kręgosłupa, szyi, barków czy głowy oraz pozwoli lepiej się wyspać. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Volha_R

czytaj więcej
jesień uroda 1200.jpg
Piękna skóra jesienią? To możliwe!

Nie tylko materiał, z którego wykonana jest nasza poduszka ma ogromne znaczenie. Wysokiej jakości wypełnienie sprawi, że będzie nam ona służyć dłużej.

Jedną z możliwości są poduszki wypełnione łuską. - Są one całkowicie naturalne, co ma ogromne znaczenie ponieważ sztuczne poduszki wpływają negatywnie na termoregulację, naszą skórę i w ogóle cały organizm  - mówi Małgorzacie Abgarowicz sprzedawca ze sklepu z poduszkami. - Co bardzo ciekawe, poliester ma bardzo negatywny wpływ na nasz układ odpornościowy - dodaje.

Posłuchaj
04:20 PR1_MPLS 2020_10_06-11-22-00.mp3 Jaką poduszkę wybrać? (Cztery pory roku/Jedynka)

 

Poduszki wypełnione łuską wymuszają prawidłowe podparcie głowy, ponieważ nie są miękkie i nie zapadają. Wówczas mięśnie ramion i karku mogą się rozluźnić.

Do wybory mamy kilka rodzajów łusek: gryki, prosa, orkiszu lub płaskurki. Jak podkreśla rozmówca reporterki Jedynki, najczęściej wybierana jest gryka ponieważ jest ona dosyć twarda, bezglutenowa, antyalergiczna, a także ma właściwości chłodzące. 

.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzą: Marzena Kawa i Roman Czejarek

Materiał: Małgorzata Abgarowicz

Data emisji: 6.10.2020 

Godzina emisji: 11.22

kh

Czytaj także

"Są inteligentne i bezdotykowe". Pierwsze w Polsce innowacyjne pojemniki do segregacji śmieci

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 13:10
Ciechanów jest pierwszym miastem w Polsce, gdzie na stałe zamontowano bezdotykowe pojemniki do segregacji odpadów w zabudowie wielorodzinnej. Dzięki nim można m.in. kontrolować zbiórkę selektywną.
rozwiń zwiń