Koronawirus w Polsce. Co zabrać ze sobą do szpitala covidowego?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 12:44
Wiele osób chorych na COVID-19 wymaga hospitalizacji. Choroba ta powoduje bardzo silne osłabienie organizmu, dlatego już przy pierwszych objawach warto pomyśleć o spakowaniu torby aby być przygotowanym na ewentualny pobyt w szpitalu. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/DC Studio

- Chociaż niektóre szpitale zapewniają artykuły higieniczne, to i tak w wyprawce do szpitala zakaźnego powinny znaleźć się podstawowe środki higieny - mówi w poradniku "Koronawirus - co musisz wiedzieć" w Programie 1 Polskiego Radia Prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalista chorób zakaźnych.


Czytaj też
osocze 1200.jpg
Ozdrowieńcy mogą ratować chorych na koronawirusa. "Dar serca"

Wśród rzeczy, które należy zabrać idąc do szpitala na oddział covidowy, profesor wymienia takie przedmioty, jak: piżama, ręcznik, środki higieny codziennej - mydło, pasta do zębów, szampon do włosów. 

Posłuchaj
02:18 PR1_MPLS 2020_11_19-10-23-49.mp3 Jak się przygotować do pobytu w szpitalu covidowym? (Cztery pory roku/Jedynka)

Co ważne, pacjent powinien zabrać ze sobą leki, które regularnie przyjmuje. - Ponieważ nie w każdym oddziale zakaźnym będzie istniała możliwość zapewnienia pacjentowi - zwłaszcza w pierwszej, drugiej, dobie pobytu - leków, które są lekami bardzo specjalistycznymi, np. stosowanymi w POChP - zaznacza prof. Boroń-Kaczmarska. 

Czytaj też:

Idąc do szpitala warto także pamiętać o telefonie komórkowym i ładowarce. A jeśli ktoś potrzebuje, może spakować także komputer. Natomiast wartościowe przedmioty i biżuteria powinny zostać w domu.

Warto także pamiętać, że bliscy mogą dostarczyć pacjentowi paczkę z niezbędnymi rzeczami, jednak odbywa się to bezkontaktowo.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Joanna Racewicz

Data emisji: 19.11.2020

Godzina emisji: 10.23

kh

Czytaj także

"Cudowna babcia". 99-letnia Hiszpanka pokonała koronawirusa w 7 dni

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 21:13
"Cudowna babcia", "superbabcia Nina", "pogromczyni koronawirusa" - tak media nazywają 99-letnią Hiszpankę, która nie dość, że w sędziwym wieku pokonała COVID-19, to jeszcze przebyła tę chorobę w zaledwie siedem dni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Jak prawidłowo zakładać, zdejmować i gdzie wyrzucić maseczkę?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 12:18
Jak podkreślają wirusolodzy, mimo tego, że żadna maseczka nie zagwarantuje bezpieczeństwa w 100 procentach, jej brak bardzo zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem. Szczególnie teraz, kiedy wirus jest wśród ludzi powszechny. 
rozwiń zwiń