Kalendarz szczepień przeciw Covid-19

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 08:53
W "Czterech porach roku" będziemy mówić m.in. o kalendarzu szczepień przeciw Covid-19 w Polsce. Kiedy ruszą szczepienia? Kto będzie się mógł zaszczepić w pierwszej kolejności? W jaki sposób będziemy o szczepieniach powiadamiani? 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/PhotobyTawat

Ponadto w audycji: 

- Porozmawiamy o dopłatach do komputerów dla rolników. Gdzie i do kiedy należy zgłaszać wnioski? 

- Dlaczego warto jeść ryby nie tylko od święta i jak je wybierać w sklepie by nie zaszkodzić środowisku? Gościem audycji będzie Joanna Ornoch z międzynarodowej organizacji pozarządowej MSC propagującej kupowanie ryb z tzw. certyfikatem zrównoważonego rybołóstwa. 

- Poradnik: "Koronawirus, co musisz wiedzieć" oraz konkursy 'Co tu nie gra" i "Od małego do dużego" oraz kolejny odcinek słuchowiska "Stara Baśń" wg. Józefa Ignacego Kraszewskiego. 

***

Na audycję "Cztery pory roku" we wtorek (22.12) w godz. 9.00-12.00 zaprasza Roman Czejarek. 

Czytaj także

Obostrzenia pandemiczne w Polsce. 24 grudnia nie będą obowiązywały godziny dla seniorów

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 03:21
24 grudnia, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, wyjątkowo nie będą obowiązywały godziny dla seniorów. Oznacza to, że w Wigilię, między 10.00 a 12.00 w sklepach, drogeriach i aptekach, a także na poczcie zakupy będą mogli robić wszyscy, a nie tylko osoby powyżej 60. roku życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Sutkowski: mamy lepsze dane z weekendu, ale jest też duża "szara strefa" nieraportowanych zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 14:24
- Dane z weekendu na temat koronawirusa są lepsze niż cztery, sześć tygodni temu, ale w dalszym ciągu są niepokojące - powiedział w niedzielę prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Podkreślił również, że  jest "szara strefa zakażeń, które nie są w ogóle raportowane, bo nie mogą być raportowane, ponieważ pacjenci nie przychodzą na testy".
rozwiń zwiń