X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chrystus po drugiej stronie świata

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2012 07:00
Wygaszają wszelkie ogniska w Wielki Piątek. Po to, by w Wielką Sobotę rozpalić nowy ogień. Bo wtedy nadchodzi nowy dzień ze zmartwychwstałym Chrystusem. Wielkanoc w Boliwii
Audio

Wiara wśród Indian w Ameryce Południowej jest bardzo silna. Głęboko zakorzeniona i splątana z wieloma tysiącami lat historii tego ludu. To nie jest wiara taka, jak nasza nastawiona na cichą refleksję i modlitwę. To jest wiara pełna ekspresji i emocji. Pełna śpiewu i muzyki. Przedstawień teatralnych wręcz i niemal rzeczywistego naśladowania męki Jezusa.

Ksiądz Tomasz Szyszka misjonarz, a teraz wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego opowiada, jak wyglądają święta Wielkiej Nocy w Boliwiii. - Górale z Andów mają do dziś zadrę w sercu za to, jak zostali potraktowani przez konkwistadorów. Sposób ewangelizacji był brutalny i ostry. Oni wierzą w Boga, ale mają dystans - mówi ksiądz Szyszka. Inaczej Indianie z niżin, z dżungli, którym wiarę nieśli Jezuici, którzy nauczali poprzez emocje i rozpalanie serc.

W Boliwii, jak i w całej prawie Ameryce Południowej wiara jest niezwykle żywa, miesza się z dawnymi obyczajami i wierzeniami. To jakby świadectwo, że Bóg jest uniwersalny dla wszystkich kultur. Różni się wyglądem i sposobem oddawania hołdu, ale sens wiary jest prawie wszędzie taki sam.

Posłuchaj całej rozmowy Wiesława Molaka z księdzem Tomaszem Szyszką o boliwijskich świętach Wielkiej Nocy.

AS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świąteczne ciasto z koką na Boże Narodzenie

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2011 18:40
Boliwijscy hodowcy koki - cocaleros - na tegoroczne święta Bożego Narodzenia wypuszczą na rynek słodkie bożonarodzeniowe panettone.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boliwia: bitwa niepełnosprawnych z policją

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 08:03
Podczas demonstracji osób niepełnosprawnych w stolicy Boliwii doszło do walk. Z mundurowymi w pełnym rynsztunku walczyli nawet ludzie poruszający się na wózkach.
rozwiń zwiń