Konkurs "Zrób sobie radio" rozstrzygnięty!

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 13:00
Zwycięzcą został Andrzej Cieślak z Ostrowa Wielkopolskiego. Wynik ogłoszono podczas 16. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
Audio
  • Andrzej Cieślak zwycięzcą konkursu "Zrób sobie radio"
Andrzej Cieślak (trzyma pudełko z radiem cyfrowym) podczas 16. Pikniku Naukowego
Andrzej Cieślak (trzyma pudełko z radiem cyfrowym) podczas 16. Pikniku NaukowegoFoto: Polskie Radio

- Odbiornik wykonałem w stylu lat 20., z zachowaniem technologii. Jest on w pełni funkcjonalny i służy mi do odbioru Programu I Polskiego Radia - mówił Andrzej Cieślak w plenerowym studiu Jedynki podczas 16. Pikniku Naukowego.

Praca
Radioodbiornik wykonany przez Andrzeja Cieślaka/ foto. A.Cieślak

W rozmowie z Małgorzatą Raduchą i Romanem Czejarkiem szczęśliwy zwycięzca zdradził, że posiada "znaczną kolekcję" odbiorników radiowych. Pasją zaraził go ojciec - "przedwojenny krótkofalowiec".

W nagrodę za zwycięstwo w konkursie Andrzej Cieślak otrzymał radio cyfrowe. Na pozostałych finalistów: Romana Bochniaka, Mariusza i Patryka Spytków, Marka Jakubowskiego i Piotra Michalaka czekały radiowe gadżety. Ponadto każdy z wymienionych wrócił do domu z karnetem do Centrum Nauki Kopernik.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu "Zrób sobie radio" i gratulujemy zwycięzcy!

Zachęcamy do obejrzenia wideo z pracą Andrzeja Cieślaka i pozostałych finalistów, a także do odsłuchania dźwięku z ogłoszeniem wyniku konkursu.

Czytaj także

Ogrodnicy pokażą się na Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 15:36
W sobotę 12 maja w warszawskim Parku Marszałka Rydza Śmigłego spotkać będzie można przedstawicieli najróżniejszych dziedzin i profesji. Swoje stoisko przygotuje m.in. Koło Naukowe Ogrodników Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamień się w policyjnego speca od kryminalistyki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 12:45
Podczas XVI Pikniku Naukowego w sobotę 12 maja będzie można zajrzeć na stoisko Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Co się w nim znajdzie – mówił w Jedynce nadkom. Robert Arciszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poćwicz emisję głosu na Pikniku

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 14:58
- Przez cały dzień będziemy mówić o głosie i będziemy pokazywać na żywym człowieku w jaki sposób taka praca nad głosem powinna wyglądać – mówiła w Jedynce Alicja Malinowska z Akademii Efektywnej Komunikacji.
rozwiń zwiń