Będzie można zbudować barokowy pałac

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 11:51
Moc atrakcji zapowiada się podczas Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki „Kopernik”. Chętni będą mogli wybudować sobie pałac, a nawet ogrody. Z klocków.
Audio
Pałac w Wilanowie, elewacja wschodnia
Pałac w Wilanowie, elewacja wschodniaFoto: Mrksmlk/WikipediaCC

W najbliższą sobotę od godziny 10.00 w Parku Marszałka Rydza-Śmigłego w Warszawie swoje piknikowe stoisko będzie miało m.in. Muzeum Pałacu w Wilanowie. - Dzięki klockom edukacyjnym wszyscy chętni będą mogli prześledzić wszystkie fazy budowy pałacu i ogrodów - zachwala w radiowej Jedynce imprezę Martyna Sowińska, edukatorka muzealna.

Martyna
Martyna Sowińska

Budowa pałacu będzie odtwarzana - oczywiście w zmniejszonej skali - zaś historycy i przyrodnicy będą objaśniali poszczególne fazy jego powstawania. Często zapominamy, że Pałac w Wilanowie to nie tylko budowla, ale piękny i rozległy ogród. - Ten ogród daje specyficzną energię - mówi gość "Czterech pór roku".

Martyna Sowińska zachwala, że obecnie w Pałacu i ogrodach rozpoczął się najpiękniejszy okres. Ogród, jak to wiosną, kwitnie, a pałacowe komnaty zostały już niemal w całości wyremontowane.

W czwartki bezpłatny jest wstęp do ogrodu, a w niedziele do pałacu. Ale trzeba wcześniej przyjechać i wziąć wejściówki.

Rozmawiał Wiesław Molak.

(ag)

Czytaj także

Konkurs "Zrób sobie radio" rozstrzygnięty!

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 13:00
Zwycięzcą został Andrzej Cieślak z Ostrowa Wielkopolskiego. Wynik ogłoszono podczas 16. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

XVI Piknik Naukowy: zobacz z bliska, jak wybuchają wulkany

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 12:03
W Czwórce, od poniedziałku do piątku, sprawdzamy, co ciekawego przygotują dla nas młodzi naukowcy. Na pierwszy ogień pójdą kontrolowane wybuchy wulkanu i kolorowy ogień.
rozwiń zwiń