Jak nabić chmurę w butelkę?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 11:52
Odpowiedź na to i inne ciekawe pytania będzie można znaleźć dziś na Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. W namiotach nr 48 i 49 swoją wystawę prezentować będą naukowcy z Centrum Badań Ziemi i Planet.
Audio
Jak nabić chmurę w butelkę?
Foto: Glow Images/East News

Od godziny 9 w "Czterech porach roku" trwa audycja na żywo z 16. Pikniku Naukowego. Studio plenerowe Jedynki, które ulokowane jest w namiocie nr 5 na terenie warszawskiego Parku Marszałka Rydza Śmigłego, prowadzą Małgorzata Raducha i Roman Czejarek. Jednymi z ich gośćmi byli Grzegorz Lizurek, Piotr Olejniczak, Piotr Majewski i Rafał Przybyła - młodzi naukowcy z Centrum Badań Ziemi i Planet.

Centrum GeoPlanet tworzą cztery instytuty Polskiej Akademii Nauk: Instytut Geofizyki, Centrum Badań Kosmicznych, Instytut Nauk Geologicznych i Instytut Oceanologii.

Połączone siły tylu naukowców gwarantują porcję fascynującej wiedzy. Na stoisku Centrum Geoplanet będzie można m.in. poznać przepis na tsunami oraz dowiedzieć się, jak nabić chmurę w butelkę i wywołać tsunami. Jakie jeszcze inne atrakcje czekają na odwiedzających - dowiesz się z nagrania audycji.

/

pg

Czytaj także

Ponad 1000 naukowych pokazów czeka na Ciebie

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 07:36
Jak zbudować rakietę zasilaną watą lub zagotować wodę w strzykawce - na te i inne pytania odpowiedź będzie można znaleźć na Pikniku Naukowym w Warszawie. Zobaczyć będzie można m.in. stoisko portalu polskieradio.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogromcy Mitów i dziennikarze Trójki na Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 10:42
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik gromadzi ponad 100 tys. widzów. Co roku wystawcy przygotowują eksperymenty pod innym hasłem przewodnim. Tegorocznym leitmotivem była energia.
rozwiń zwiń