"Piknik to przykład naszych działań misyjnych"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 15:15
Już po raz 16. Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik zorganizowały Piknik Naukowy. Szefowie obu instytucji Andrzej Siezieniewski i Robert Firmhofer opowiedzieli w plenerowym studiu Jedynki o wrażeniach z imprezy.
Audio
  • Prezes zarządu Polskiego Radia i dyrektor Centrum Nauki Kopernik o Pikniku Naukowym
Piknik to przykład naszych działań misyjnych
Foto: fot.Robert Gardziński

- Piknik Naukowy to spektakularny wyraz tego, co robimy na co dzień, czyli powszechnej edukacji, przybliżania osiągnięć nauki, techniki - całej cywilizacji, beletryzowania tego i dostarczania w takiej formie, która byłaby zrozumiała dla ludzi, umożliwiając im korzystanie z wszystkich osiągnięć - mówił Andrzej Siezieniewski, Prezes Zarządu Polskiego Radia.

Robert Firmhofer podkreślał z kolei silny związek kierowanej przez siebie instytucji z Piknikiem Naukowym. - Centrum Nauki Kopernik narodziło się tutaj. Ta impreza to takie laboratorium idei. Jedną z nich jest idea nowatorskiego pokazywania nauki i interaktywnego poznawania świata. Nie tylko przy pomocy własnego umysłu i języka matematycznego, ale także własnych rąk. Idea, która zrodziła się na Pikniku znalazła tutaj swoich sojuszników w środowisku naukowym. Znalazła swoje potwierdzenie, bo ludzie chętnie tutaj przychodzą. Politycy to zobaczyli i zdecydowali się sfinansować Centrum Nauki Kopernik - tłumaczył.

Cała rozmowa z Andrzejem Siezieniewskim i Robertem Firmhoferem w nagraniu audycji.

/

Andrzej Siezieniewski wita uczestników Pikniku Naukowego, fot.Robert Gardziński

/

pg

Czytaj także

Mrówki lubią sobie poleniuchować

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 10:11
Na dzisiejszym Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik będzie można przekonać się, jak ciekawymi stworzeniami są mrówki. W namiotach nr 67 i 68 swoje stanowisko będzie miał Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotoplastikon Warszawski na Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 11:03
To unikalne urządzenie będzie można dziś obejrzeć w namiocie nr 188 na terenie Parku Marszałka Rydza Śmigłego w Warszawie.
rozwiń zwiń