X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Puszcza Kozienicka stolicą polskiej niezapominajki

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 09:36
Święto Niezapominajki jest nierozerwalnie połączone z Andrzejem Zalewskim - twórcą legendarnego Ekoradia w radiowej Jedynce, który zmarł w 2011 roku.
Audio
las
las Foto: sxc.hu

W niedzielę 20 maja w Ośrodku Lasów Państwowych w Jedlni-Letnisku obchodzone będzie Święto Niezapominajki. Dzięki staraniom Andrzeja Zalewskiego Święto Niezapominajki obchodzone jest już od 11 lat. - Kiedyś w Polsce to była bardzo popularna i bardzo piękna tradycja. Osoby, które kochamy i szanujemy, o których chcemy pamiętać były obdarowywanie niezapominajkami. Te kwiaty symbolizowały pamięć, szacunek i tęsknotę. Dzięki Andrzejowi Zalewskiego ta tradycja wróciła - mówił w "Czterech porach roku" Mariusz Turczyk, kierownik Zespołu ds. Promocji i Mediów Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

Co roku stolicą polskiej niezapominajki staje się Jedlnia-Letnisko, gdzie znajduje się Ośrodek Lasów Państwowych. W tym roku otrzyma on imię Andrzeja Zalewskiego. Zostanie także odsłonięta specjalna tablica upamiętniająca zmarłego w lipcu 2011 roku twórcę Ekoradia.

Stanie się to w niedzielę 20 maja podczas tradycyjnego już pikniku rodzinnego z okazji Święta Niezapominajki.

Jakich atrakcji można spodziewać się w Jedlni-Letnisku - dowiesz się z nagrania audycji.

Rozmawiała Sława Bieńczycka.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie wolno wyrzucać chleba

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2012 12:43
Kiedyś chleb wyrabiało się ręcznie i piekło w ceramicznych piecach opalanych węglem. Dziś wszędzie są maszyny, które nie potrafią upiec chleba, który pachniałby tak, że nie sposób mu się oprzeć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzucanie niedopałka na chodnik to obciach

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 09:42
11 maja po raz szósty obchodzony będzie w Polsce dzień bez śmiecenia. O tym dlaczego warto dbać o ekologię mówili w "Czterech porach roku" Piotr Szajrych - prezes zarządu firmy Rekopol Organizacja odzysku S.A. i Sławomir Brzózek - wiceprezes Fundacji Nasza Ziemia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre zioła to własne zioła

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 11:30
Bazylia, mięta, lubczyk, oregano czy tymianek - każde z tych ziół możemy sami wyhodować. Gdzie? - Na parapecie, na balkonie albo w ogrodzie - mówiła w Jedynce Barbara Siedlicka, opiekunka zieleni na Uniwersytecie Warszawskim.
rozwiń zwiń