Jak ćwiczyć pamięć?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 11:32
Siłownia, basen, park, czy kort tenisowy - w tych miejscach dbamy o naszą formę fizyczną. W podobny sposób powinniśmy zadbać o naszą pamięć. Jak to robić - mówiły w Jedynce psycholog Hanna Hamer z niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Białymstoku i Marzena Chojnacka, trenerka ze Szkoły Pamięci SPW.
Audio
Odpoczynek mózgu to podstawa naszego funkcjonowania, foto: sxc.hu
Odpoczynek mózgu to podstawa naszego funkcjonowania, foto: sxc.huFoto: sxc.hu

O różnicach pomiędzy pamięcą sensoryczną i długotrwałą, mnemotechnikach, praktycznych ćwiczeniach na pamięć i tym ile czasu dziennie powinniśmy im poświęcać - dowiesz się z nagrania audycji.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak przekazywać złe wiadomości

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 10:55
- Nie ma jednego wzorca. Wszystko zależy od kto jest posłańcem, jaka to jest wiadomość, czego dotyczy i kto jest odbiorcą – mówił w Jedynce psycholog Piotr Łabus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z nadmierną potliwością można walczyć

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 13:18
Ten problem dotyczy 1-3 % populacji. Według medycznych kryteriów cierpią na niego osoby, których organizm wydziela powyżej 50 mg potu w ciągu 5 minut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spokojny rodzic, spokojniejsza matura

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 15:40
- Dzisiejsi maturzyści to rzadko są osoby zapatrzone w swoich rodziców. Są krytyczni, mają pogląd na wiele tematów: od polityki do filozofii życia. Rozumieją też do czego służą egzaminy i dlatego tak się ich boją - mówiła w Jedynce psycholog.
rozwiń zwiń