Tomasz Zimoch: mecz to nie msza w kościele

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 14:03
Komentator sportowy radiowej Jedynki liczy, że atmosfera, jaka panowała podczas piątkowych meczów Euro 2012, utrzyma się do końca turnieju.
Audio
  • Tomasz Zimoch w "Czterech porach roku"
  • To jest kocioł czarownic jak przed laty na stadionie śląskim... Błaszczykowski do końcowej linii i gooooooooooooooooooooool...
  • Czerwona kartka dla Sokratisa Papastathopoulosa. No i jak to Grek, jak to lamentuje..., niewiniątko, gołąbek pokoju...
  • Będzie gol, nie ma gola, jest gol. Dimitrios Salpingidis zdobywa bramkę dla Grecji.
Tomasz Zimoch
Tomasz ZimochFoto: Marlena Borawska/PR

Tomasz Zimoch a razie ocenia organizację i zachowanie kibiców bardzo dobrze. - Po pierwszym dniu jest kapitalnie - cieszył się w "Czterech porach roku".

- Mało miałem takich chwil w życiu, ale w piątek dwukrotnie ściskało mnie w gardle - wyznał w radiowej Jedynce komentator. Przyznał, że nawet uronił łzę... Po raz pierwszy Tomasz Zimoch wzruszył się, gdy zobaczył w południe zaskakujące oblicze Warszawy. - Niesamowite, jak sport może zjednoczyć ludzi... - mówił dziennikarz.

Zobacz: Tomasz Zimoch apeluje: wiary nam trzeba jeszcze więcej>>>

Drugi raz głos załamał się komentatorowi, gdy na stadionie 55 tysięcy ludzi witało polską reprezentację. - Słów mi zabrakło - mówił Tomasz Zimoch, który jest znany z tego, że raczej rzadko zapomina "języka w gębie".

Oceniając piątkowy mecz Polaków, dziennikarz wyznał, że ma poczucie niedosytu. - Początek meczu był bajeczny, a pierwsza polowa meczu bardzo dobra - ocenił spotkanie, w którym nasi piłkarze zremisowali z Grecją 1:1.

W radiowej Jedynce, komentując mecz biało-czerwonych z Grekami, wiele razy przechodził ze stanu totalnej euforii do smutku. Sympatycy futbolu na pewno zapamiętają okrzyk radości po bramce strzelonej przez Roberta Lewandowskiego.

Więcej o żywiołowych reakcjach Tomasza Zimocha w meczu otwarcia Euro 2012 zobacz TUTAJ>>>

Posłuchaj nagarnia całej rozmowy. Rozmawiał Wiesław Molak.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mam zdrowy sen... pełny zapis rozmowy Tomasza Zimocha z Premierem Donaldem Tuskiem

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2012 20:48
Przeczytaj zapis rozmowy Tomasza Zimocha z Donaldem Tuskiem
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak komentuje Tomasz Zimoch

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 11:00
Jednym z radiowych komentatorów podczas piłkarskich mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie był Tomasz Zimoch. Mecz opisany oczami redaktora to gwarancja emocji na najwyższym poziomie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Zimoch apeluje: wiary nam trzeba jeszcze więcej

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 09:49
Dziennikarz Polskiego Radia nie traci nadziei po piątkowym remisie polskiej reprezentacji z Grecją. Polska zremisowała 1:1 na otwarcie Mistrzostw Europy w piłce nożnej.
rozwiń zwiń