Znane Polki odsłaniają swoje sekrety

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 16:12
12 znanych i cenionych kobiet, a wśród nich m.in. dziennikarka radiowej Jedynki Maria Szabłowska, zdradziło swoje tajemnice. To część niecodziennej kampanii społecznej "Sekrety Życia".
Audio
  • O akcji "Sekrety życia" słuchaj w radiowej Jedynce
Maria Szabłowska
Maria Szabłowska Foto: www.sekrety-zycia.pl/ mat. prom.

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości Polek na temat własnego zdrowia i życia. Gośćmi "Czterech pór roku” były prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki - Krystyna Wechmann - i rzeczniczka akcji Bogna Komorowska-Jędrzejewska. Jak tłumaczyły, kampania społeczna ma nauczyć kobiety zwracania uwagi na siebie. I nie chodzi wcale o egocentryzm, ale o zdrowie. - W profilaktyce wszelkich chorób ważne jest, żeby kobiety pamiętały: jeśli nie pomożesz sobie, nie będziesz mogła pomagać innym - powiedziała Bogna Komorowska–Jędrzejewska.
Dlatego, jak zaznaczyła, temat dotyczy wszystkich pań, także dziewczynek. - Chodzi o to, żeby obalić mity związane z kobietami i kobiecością. Na przykład przekonanie o tym, że kobieta jest szczęśliwa, kiedy jej otoczenie jest zadowolone. Tymczasem działa to w przeciwnym kierunku - mówiła rzeczniczka akcji.

Prezes
Krystyna Wechmann i Bogna Komorowska-Jędrzejewska

Odpowiedzialna za tematykę zdrowotną Krystyna Wechmann podkreśla, że większość kobiet reaguje irracjonalnie na problemy zdrowotne, wolą o nich nie wiedzieć. - Angażuję się w kampanię, bo od kilku lat nie zwiększa się liczba pań, które korzystają  z zaproszeń na badania profilaktyczne. Dbają o urodę, są świadome, wykształcone, chodzą na fitness i do kosmetyczki, a nie chodzą na badania. Już wiemy, że problem tkwi w strachu. Chcemy ocieplić ten temat. Przecież już samo bycie kobietą jest czynnikiem ryzyka, ale wczesne wykrycie choroby daje ogromną szansę wyleczenia - dodała Krystyna Wechmann.

W ramach akcji sekrety ze swego życia zdradziło 12 dziennikarek, aktorek i piosenkarek. Agata Młynarska, Olga Borys, Marzena Rogalska, Anna Popek, Olga Bończyk, Alicja Majewska, Katarzyna Cerekwicka, Anna Wyszkoni, Monika Kuszyńska, Maria Szabłowska, Dorota Gawryluk i Krystyna Wechmann nagrały też krótkie filmiki, w których opowiadają o swojej tajemnicy. Wszystko zobaczyć można na stronie www.sekrety-zycia.pl. - Będzie jeszcze trzynasty sekret, który ujawnimy wkrótce, a który z pewnością zaskoczy panie i się im spodoba - dodała Bogna Komorowska–Jędrzejewska.

Partnerem akcji jest radiowa Jedynka.
Rozmawiał Roman Czejarek.

ei

Czytaj także

Rak piersi - komórki macierzyste ratunkiem

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 19:15
Warszawskie Centrum Onkologii realizuje nowatorski projekt wykorzystania macierzystych komórek tłuszczowych w rekonstrukcji piersi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amazonki: chore na raka piersi słono zapłacą za leki

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2011 13:41
Do tej pory kobiety z rakiem piersi miały zagwarantowane bezpłatne leki, zgodnie z nową listą leków refundowanych bezpłatny będzie tylko jeden..
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liczba zachorowań na raka piersi będzie rosła

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 19:49
Eksperci uważają, że konieczne jest upowszechnienie badań przesiewowych w kierunku raka piersi i rozwój ośrodków onkologicznych.
rozwiń zwiń