X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Znane Polki odsłaniają swoje sekrety

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 16:12
12 znanych i cenionych kobiet, a wśród nich m.in. dziennikarka radiowej Jedynki Maria Szabłowska, zdradziło swoje tajemnice. To część niecodziennej kampanii społecznej "Sekrety Życia".
Audio
  • O akcji "Sekrety życia" słuchaj w radiowej Jedynce
Maria Szabłowska
Maria Szabłowska Foto: www.sekrety-zycia.pl/ mat. prom.

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości Polek na temat własnego zdrowia i życia. Gośćmi "Czterech pór roku” były prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki - Krystyna Wechmann - i rzeczniczka akcji Bogna Komorowska-Jędrzejewska. Jak tłumaczyły, kampania społeczna ma nauczyć kobiety zwracania uwagi na siebie. I nie chodzi wcale o egocentryzm, ale o zdrowie. - W profilaktyce wszelkich chorób ważne jest, żeby kobiety pamiętały: jeśli nie pomożesz sobie, nie będziesz mogła pomagać innym - powiedziała Bogna Komorowska–Jędrzejewska.
Dlatego, jak zaznaczyła, temat dotyczy wszystkich pań, także dziewczynek. - Chodzi o to, żeby obalić mity związane z kobietami i kobiecością. Na przykład przekonanie o tym, że kobieta jest szczęśliwa, kiedy jej otoczenie jest zadowolone. Tymczasem działa to w przeciwnym kierunku - mówiła rzeczniczka akcji.

Prezes
Krystyna Wechmann i Bogna Komorowska-Jędrzejewska

Odpowiedzialna za tematykę zdrowotną Krystyna Wechmann podkreśla, że większość kobiet reaguje irracjonalnie na problemy zdrowotne, wolą o nich nie wiedzieć. - Angażuję się w kampanię, bo od kilku lat nie zwiększa się liczba pań, które korzystają  z zaproszeń na badania profilaktyczne. Dbają o urodę, są świadome, wykształcone, chodzą na fitness i do kosmetyczki, a nie chodzą na badania. Już wiemy, że problem tkwi w strachu. Chcemy ocieplić ten temat. Przecież już samo bycie kobietą jest czynnikiem ryzyka, ale wczesne wykrycie choroby daje ogromną szansę wyleczenia - dodała Krystyna Wechmann.

W ramach akcji sekrety ze swego życia zdradziło 12 dziennikarek, aktorek i piosenkarek. Agata Młynarska, Olga Borys, Marzena Rogalska, Anna Popek, Olga Bończyk, Alicja Majewska, Katarzyna Cerekwicka, Anna Wyszkoni, Monika Kuszyńska, Maria Szabłowska, Dorota Gawryluk i Krystyna Wechmann nagrały też krótkie filmiki, w których opowiadają o swojej tajemnicy. Wszystko zobaczyć można na stronie www.sekrety-zycia.pl. - Będzie jeszcze trzynasty sekret, który ujawnimy wkrótce, a który z pewnością zaskoczy panie i się im spodoba - dodała Bogna Komorowska–Jędrzejewska.

Partnerem akcji jest radiowa Jedynka.
Rozmawiał Roman Czejarek.

ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rak piersi - komórki macierzyste ratunkiem

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 19:15
Warszawskie Centrum Onkologii realizuje nowatorski projekt wykorzystania macierzystych komórek tłuszczowych w rekonstrukcji piersi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amazonki: chore na raka piersi słono zapłacą za leki

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2011 13:41
Do tej pory kobiety z rakiem piersi miały zagwarantowane bezpłatne leki, zgodnie z nową listą leków refundowanych bezpłatny będzie tylko jeden..
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liczba zachorowań na raka piersi będzie rosła

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 19:49
Eksperci uważają, że konieczne jest upowszechnienie badań przesiewowych w kierunku raka piersi i rozwój ośrodków onkologicznych.
rozwiń zwiń