X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alicji Majewskiej sposób na lepsze życie to...

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 14:17
Pozytywne myślenie - popularny slogan w poradnikach psychologicznych. Może się kojarzyć z bezrefleksyjnym uśmiechem. - Na szczęście nie musi - mówi popularna wokalistka, która zaangażowała się w akcję "Sekrety życia".
Audio
  • O sekretach pozytywnego myślenia słuchaj w "Czterech porach roku"
Alicji Majewskiej sposób na lepsze życie to...
Foto: www.sekrety-zycia.pl/ mat. prom.

Alicja Majewska podkreśla, że należy unikać bezrefleksyjnych formułek, "złotych myśli" i bezrozumnego uśmiechu za wszelką cenę. - Wydaje mi się, że częściowo mamy zakodowane predyspozycje do myślenia pozytywnego, choć oczywiście trzeba nad tym pracować. Nie wiem, ile się osiągnie, jeśli ktoś urodził się jako czarnowidz - powiedziała Majewska.

Psycholog Teresa Wysocka wyjaśniła, że, jeśli chodzi o skłonności do pozytywnego lub negatywnego myślenia, mamy wrodzony potencjał, który możemy wykorzystać, zaangażować do celów dobrych albo złych. - Myślenie negatywne to nie jest rzecz, na którą jesteśmy skazani. Ale owszem, na przykład depresja może być uwarunkowana genetycznie - wyjaśniła ekspertka.

Alicja Majewska przyznała natomiast, że  zawsze stara się szukać pomocy specjalisty. - Kiedy ja borykałam się z problemem, miałam ogromne wsparcie ze strony przyjaciół i rodziny. Konieczność zmobilizowania się też jest dla mnie bardzo ważna. Bo w działaniu ważna jest energia i siła, trzeba szukać powodu, żeby rano wstać – dodała wokalistka.

Artystka zaznaczyła przy tym, że owym celem może być zwyczajny obowiązek, jak pójście do pracy, czy zrobienie dziecku kanapki. Gorzej, gdy nagle takiego celu zabraknie. - Ja na szczęście ciągle bardzo aktywnie uprawiam zawód i to jest wspaniały oręż do zmagania się z życiem - dodała.  

Teresa Wysocka dodała natomiast, że nikt z nas nigdy nie jest w sytuacji bez wyjścia. - Przy tym bardzo istotne jest bazowanie na rzeczywistości. Nasze cele nie mogą być wydumane, nie wiadomo jakie… One muszą przejść na poziom konkretnych zachowań. Musimy wiedzieć, co konkretnie zrobić - dodała psycholog.

Ideą kampanii "Sekrety życia” jest profilaktyka i zwiększenie świadomości Polek na temat własnego zdrowia i życia. Akcja organizowana jest na rzecz Federacji Stowarzyszeń "Amazonki”, propaguje wizerunek kobiety mądrej i świadomej siebie, która w równym stopniu dba o swoje zdrowie, jak i o najbliższych. Skierowana jest do wszystkich kobiet w całej Polsce, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Opiera się na dwunastu "Sekretach życia”. Każdy sekret ma swoja ambasadorkę – osobę znaną, szanowaną, która dla wielu pań jest autorytetem.

W akcję włączyło się dwanaście, powszechnie znanych z mediów kobiet – dziennikarek, aktorek i piosenkarek: Agata Młynarska, Olga Borys, Marzena Rogalska, Anna Popek, Olga Bończyk, Alicja Majewska, Katarzyna Cerekwicka, Anna Wyszkoni, Monika Kuszyńska, Maria Szabłowska, Dorota Gawryluk i Krystyna Wechmann.

Partnerem akcji jest radiowa Jedynka.

Więcej o sposobach na pozytywne myślenie w nagraniu audycji.

Rozmawiała Karolina Rożej.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Strażak jak Anioł Stróż

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 19:00
Strażacy coraz mniej czasu poświęcają gaszeniu ognia, a coraz więcej pomocy poszkodowanym w różnych katastrofach i kataklizmach. I coraz częściej muszą udzielać wsparcia psychicznego poszkodowanym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przychodzi baba do lekarza, a ten… sympatyczny

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 17:38
Siermiężne dowcipy o złym traktowaniu pacjentów być może przejdą do historii. Lekarze szkolą się, jak rozmawiać z pacjentem, nawet w najtrudniejszych sytuacjach.
rozwiń zwiń