Alicji Majewskiej sposób na lepsze życie to...

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 14:17
Pozytywne myślenie - popularny slogan w poradnikach psychologicznych. Może się kojarzyć z bezrefleksyjnym uśmiechem. - Na szczęście nie musi - mówi popularna wokalistka, która zaangażowała się w akcję "Sekrety życia".
Audio
  • O sekretach pozytywnego myślenia słuchaj w "Czterech porach roku"
Alicji Majewskiej sposób na lepsze życie to...
Foto: www.sekrety-zycia.pl/ mat. prom.

Alicja Majewska podkreśla, że należy unikać bezrefleksyjnych formułek, "złotych myśli" i bezrozumnego uśmiechu za wszelką cenę. - Wydaje mi się, że częściowo mamy zakodowane predyspozycje do myślenia pozytywnego, choć oczywiście trzeba nad tym pracować. Nie wiem, ile się osiągnie, jeśli ktoś urodził się jako czarnowidz - powiedziała Majewska.

Psycholog Teresa Wysocka wyjaśniła, że, jeśli chodzi o skłonności do pozytywnego lub negatywnego myślenia, mamy wrodzony potencjał, który możemy wykorzystać, zaangażować do celów dobrych albo złych. - Myślenie negatywne to nie jest rzecz, na którą jesteśmy skazani. Ale owszem, na przykład depresja może być uwarunkowana genetycznie - wyjaśniła ekspertka.

Alicja Majewska przyznała natomiast, że  zawsze stara się szukać pomocy specjalisty. - Kiedy ja borykałam się z problemem, miałam ogromne wsparcie ze strony przyjaciół i rodziny. Konieczność zmobilizowania się też jest dla mnie bardzo ważna. Bo w działaniu ważna jest energia i siła, trzeba szukać powodu, żeby rano wstać – dodała wokalistka.

Artystka zaznaczyła przy tym, że owym celem może być zwyczajny obowiązek, jak pójście do pracy, czy zrobienie dziecku kanapki. Gorzej, gdy nagle takiego celu zabraknie. - Ja na szczęście ciągle bardzo aktywnie uprawiam zawód i to jest wspaniały oręż do zmagania się z życiem - dodała.  

Teresa Wysocka dodała natomiast, że nikt z nas nigdy nie jest w sytuacji bez wyjścia. - Przy tym bardzo istotne jest bazowanie na rzeczywistości. Nasze cele nie mogą być wydumane, nie wiadomo jakie… One muszą przejść na poziom konkretnych zachowań. Musimy wiedzieć, co konkretnie zrobić - dodała psycholog.

Ideą kampanii "Sekrety życia” jest profilaktyka i zwiększenie świadomości Polek na temat własnego zdrowia i życia. Akcja organizowana jest na rzecz Federacji Stowarzyszeń "Amazonki”, propaguje wizerunek kobiety mądrej i świadomej siebie, która w równym stopniu dba o swoje zdrowie, jak i o najbliższych. Skierowana jest do wszystkich kobiet w całej Polsce, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Opiera się na dwunastu "Sekretach życia”. Każdy sekret ma swoja ambasadorkę – osobę znaną, szanowaną, która dla wielu pań jest autorytetem.

W akcję włączyło się dwanaście, powszechnie znanych z mediów kobiet – dziennikarek, aktorek i piosenkarek: Agata Młynarska, Olga Borys, Marzena Rogalska, Anna Popek, Olga Bończyk, Alicja Majewska, Katarzyna Cerekwicka, Anna Wyszkoni, Monika Kuszyńska, Maria Szabłowska, Dorota Gawryluk i Krystyna Wechmann.

Partnerem akcji jest radiowa Jedynka.

Więcej o sposobach na pozytywne myślenie w nagraniu audycji.

Rozmawiała Karolina Rożej.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Strażak jak Anioł Stróż

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 19:00
Strażacy coraz mniej czasu poświęcają gaszeniu ognia, a coraz więcej pomocy poszkodowanym w różnych katastrofach i kataklizmach. I coraz częściej muszą udzielać wsparcia psychicznego poszkodowanym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przychodzi baba do lekarza, a ten… sympatyczny

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 17:38
Siermiężne dowcipy o złym traktowaniu pacjentów być może przejdą do historii. Lekarze szkolą się, jak rozmawiać z pacjentem, nawet w najtrudniejszych sytuacjach.
rozwiń zwiń