Anna Dymna o "Choinkach Jedynki": dajmy szansę talentom

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 12:27
Świąteczna Akcja Charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia wystartowała już po raz jedenasty. Tegoroczny cel to pomoc podopiecznym Fundacji "Mimo wszystko”.
Audio
Anna Dymna
Anna DymnaFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

/

Pieniądze zebrane z licytacji rysunków, malowanek, wyklejanek, wydzieranek i kolaży wykonanych przez dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych zostaną przeznaczone na wyposażenie ośrodka terapeutycznego "Dolina Słońca", który prowadzi właśnie fundacja Anny Dymnej.

- Budynki już stoją. Teraz wyposażamy poszczególne pracownie. Potrzeb jest bardzo, bardzo dużo i każda pomoc się przyda. Jestem szczęśliwa, że "Choinki Jedynki" są z nami i że razem możemy pomagać dzieciom niepełnosprawnym intelektualnie - mówiła w "Czterech porach roku" Anna Dymna.

>>Tu znajdziesz szczegóły organizacyjne oraz regulamin konkursu "Choinki Jedynki 2012"

W ośrodku przebywa obecnie 30 podopiecznych, ale docelowo ma ich być znacznie więcej. Fundacja zamierza zorganizować dla nich warsztaty terapeutyczne, od krawieckich i komputerowych, po malarskie i teatralne.

- To jest takie miejsce, gdzie ci ludzie odnajdują sens życia, gdzie czują się potrzebni, gdzie mogą rozwijać swoje talenty. A ukryte są w nich talenty nieprawdopodobne. Mamy świetnych grafików; są dziewczyny, które pięknie haftują. Trzeba tylko dać im szansę - podkreślała Anna Dymna.

Posłuchaj całej rozmowy Romana Czejarka z szefową Fundacji "Mimo wszystko". W drugiej części audycji o szczegółach akcji "Choinki Jedynki 2012" mówiła Agnieszka Kunikowska, która jest głosem akcji. 

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Choinki Jedynki 2012 - konkurs rusza

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 11:00
Po raz 11 Pierwszy Program Polskiego Radia organizuje konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum pod hasłem "Magia świąt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomóżmy razem! Rusza akcja "Choinki Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 11:05
Już po raz 11. Pierwszy Program Polskiego Radia organizuje konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Hasło brzmi "Magia świąt", a cel to pomoc podopiecznym fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko”.
rozwiń zwiń