Anna Dymna o "Choinkach Jedynki": dajmy szansę talentom

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 12:27
Świąteczna Akcja Charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia wystartowała już po raz jedenasty. Tegoroczny cel to pomoc podopiecznym Fundacji "Mimo wszystko”.
Audio
Anna Dymna
Anna DymnaFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

/

Pieniądze zebrane z licytacji rysunków, malowanek, wyklejanek, wydzieranek i kolaży wykonanych przez dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych zostaną przeznaczone na wyposażenie ośrodka terapeutycznego "Dolina Słońca", który prowadzi właśnie fundacja Anny Dymnej.

- Budynki już stoją. Teraz wyposażamy poszczególne pracownie. Potrzeb jest bardzo, bardzo dużo i każda pomoc się przyda. Jestem szczęśliwa, że "Choinki Jedynki" są z nami i że razem możemy pomagać dzieciom niepełnosprawnym intelektualnie - mówiła w "Czterech porach roku" Anna Dymna.

>>Tu znajdziesz szczegóły organizacyjne oraz regulamin konkursu "Choinki Jedynki 2012"

W ośrodku przebywa obecnie 30 podopiecznych, ale docelowo ma ich być znacznie więcej. Fundacja zamierza zorganizować dla nich warsztaty terapeutyczne, od krawieckich i komputerowych, po malarskie i teatralne.

- To jest takie miejsce, gdzie ci ludzie odnajdują sens życia, gdzie czują się potrzebni, gdzie mogą rozwijać swoje talenty. A ukryte są w nich talenty nieprawdopodobne. Mamy świetnych grafików; są dziewczyny, które pięknie haftują. Trzeba tylko dać im szansę - podkreślała Anna Dymna.

Posłuchaj całej rozmowy Romana Czejarka z szefową Fundacji "Mimo wszystko". W drugiej części audycji o szczegółach akcji "Choinki Jedynki 2012" mówiła Agnieszka Kunikowska, która jest głosem akcji. 

pg

Czytaj także

Choinki Jedynki 2012 - konkurs rusza

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 11:00
Po raz 11 Pierwszy Program Polskiego Radia organizuje konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum pod hasłem "Magia świąt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomóżmy razem! Rusza akcja "Choinki Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 11:05
Już po raz 11. Pierwszy Program Polskiego Radia organizuje konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Hasło brzmi "Magia świąt", a cel to pomoc podopiecznym fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko”.
rozwiń zwiń