Najczęściej rozmawiamy ze sobą przez SMS-y

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 15:17
Każdy z nas wysyła ich rocznie ponad tysiąc, co łącznie daje zawrotną sumę ponad 50 miliardów sztuk - wynika z raportu "Komunikacja SMS w Polsce 2012”.
Audio
Najczęściej rozmawiamy ze sobą przez SMS-y
Foto: Glow Images/East News

Era SMS-ów trwa już 20 lat. Pierwsza krótka wiadomość tekstowa została wysłana 3 grudnia 1992 roku w Wielkiej Brytanii.

- 20 lat to bardzo dużo czasu. Jeżeli są wśród nas osoby, które nie znają świata bez SMS-ów, to dla nich taki sposób porozumiewania się jest czymś naturalnym i wygodnym zarazem. Mimo, że wchodzą coraz to nowe formy komunikacji - jak mobilne komunikatory, które instalujemy na naszych smartfonach - to SMS wciąż jest królem - mówił w "Czterech porach roku" Marcin Dulnik z platformy "Serwer SMS.pl”, która przygotowała raport.

Niewątpliwą zaletą SMS-ów, w porównaniu do zwykłej rozmowy telefonicznej, jest poczucie dyskrecji, które dają. - Możemy całkiem niezauważeni wystukiwać komunikaty różnej treści, również takiej bardzo osobistej, do swojej żony czy kogoś kogo kochamy. Nie ma wówczas ryzyka, że ktoś to podsłucha czy zauważy - tłumaczył gość Jedynki.

Posłuchaj całej rozmowy Romana Czejarka o jego gościa.

pg

Zobacz więcej na temat: POLSKA era Wielka Brytania

Czytaj także

To największy wróg domowego budżetu

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 11:35
Opłaty za energię elektryczną wolno, ale systematycznie rosną i stają się znaczącym wydatkiem w domowym budżecie. Co zrobić, żeby je ograniczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Nie chcę, nie umiem, nie bawię się w internety”

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 13:00
Starsi czują lęk przed komputerem. "Nie ruszaj, bo mi popsujesz” słyszą od młodych. Mądry nauczyciel powinien cierpliwie tłumaczyć krok po kroku, w jaki sposób z niego korzystać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na co uważać, wybierając karty płatnicze

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 12:36
- Czasami, chociaż bank za wydanie karty nie pobiera opłat, może ukrywać dodatkowe koszty gdzie indziej – ostrzega gość "Czterech pór roku” Marcin Ziemkiewicz.
rozwiń zwiń