X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zawsze niszcz wydruk z bankomatu, bo układanka jest łatwa

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 13:54
- Sam kwitek nie daje możliwości na szybkie wyłudzenie czy kradzież, ale to ważny fragment układanki, który może się tak fatalnie zakończyć – mówił w "Czterech porach roku” ekspert d. ochrony danych osobowych Piotr Baczyński.
Audio
Zawsze niszcz wydruk z bankomatu, bo układanka jest łatwa
Foto: Glow Images/East News

Kiedy bezwzględnie trzeba zniszczyć, a kiedy wystarczy wyrzucić dokument? – Jeśli są na nim jakiekolwiek dane, nawet tylko imię, nazwisko i adres, to już traktujmy taki dokument jako bardzo ważny – mówi ekspert z firmy HSM Polska.

Przykładem częstych zaniedbań w tym obszarze są wydruki z bankomatów. Ich –co podkreślała gość radiowej Jedynki – nigdy nie możemy zostawiać w maszynach, albo przypadkowo wyrzucać. - Pierwsza nieprzyjemność która nam grozi polega na tym, że ktoś może dowiedzieć się, ile pieniędzy wypłaciliśmy. A taka informacja będzie bardzo interesująca dla potencjalnych złodziei.  Kolejną, groźną informacją są zawarte na wydrukach nasze cząstkowe dane osobowe. Sam kwitek nie daje możliwości na szybkie wyłudzenie czy kradzież, ale to już ważny fragment układanki, który może się źle zakończyć – opowiadał Piotr Baczyński.

A co z bezpieczeństwem dokumentów w urzędach? – Temat jest skomplikowany, bo przepisy dokładnie nie regulują tego, jak niszczyć. Tymczasem urządzenia są przeróżne, palenie często niewykonalna, a podarty nawet na kilkanaście fragmentów dokument to nadal łatwa układanka – tłumaczył Piotr Baczyński.

Ile kosztuje najtańsza, skuteczna niszczarka i na co zwracać uwagę przy jej wyborze oraz jak zabezpieczać dokumenty elektroniczne? O tym wszystkim usłyszysz w nagraniu audycji.

Rozmawiał Roman Czejarek.

ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie daj się okraść, chroń swoją tożsamość

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 13:34
17 proc. dorosłych Polaków padło ofiarą kradzieży tożsamości, a 46 proc. zostało okradzionych ze środków znajdujących się na rachunkach bankowych - wynika z europejskich badań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie daj im wziąć kredytu na swoje nazwisko

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2012 11:01
- Już 17% Polaków padło ofiarą "złodziei tożsamości". 46% z nich straciło z tego powodu pieniądze z konta. Radzimy, jak się przed tym ustrzec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męczą cię reklamowe sms-y? Zobacz, co możesz zrobić

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 12:45
Coraz więcej firm wybiera właśnie tą drogę dotarcia do klienta. Gdy tylko wejdziemy do galerii handlowej, do naszego telefonu zaczynają trafiać informacje o promocjach w poszczególnych sklepach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Imię, nazwisko, orientacja? Wszystko do kupienia

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 07:10
Doszło do hakerskiego ataku na serwisy dla gejów i lesbijek. Włamywacze opublikowali bazy zawierające informacje nawet o 100 tys. użytkowników - pisze "Gazeta Wyborcza".
rozwiń zwiń