Jeden uśmiech potrafi zmienić świat wokół

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 12:10
- To niby taka prosta czynność, a z jakim trudem przychodzi nam wstać rano i uśmiechnąć się, najpierw do siebie, a potem do ludzi, których spotykamy. A przecież jednym uśmiechem możemy zmienić cały nasz dzień – mówiła w Jedynce Ania Wyszkoni, ambasadorka akcji "Sekrety życia"
Audio
Anna Wyszkoni
Anna WyszkoniFoto: Wojciech Kusiński/PR

Hasło na ten tydzień to "Każdy dzień witaj uśmiechem”. - Nasz uśmiech powoduje, że wokół siebie mamy szansę zobaczyć innych uśmiechniętych ludzi. To jest  taka spirala, która sama się nakręca i może zmienić bardzo dużo w naszym życiu - podkreślał drugi z gości "Czterech pór roku", Robert Jasiński - trener osobisty.

Każdy jednak może mieć gorszy dzień. Wtedy nie warto silić się na uśmiech, tylko poczekać cierpliwie na lepsze samopoczucie. - Czasami zdarza się, że budzimy się rano i wiele rzeczy nas przytłacza. Wmawianie sobie wtedy, że wszystko jest dobrze, może tylko pogorszyć sytuację, bo mamy konfrontację między tym co czujemy w środku a tym co próbujemy wmówić sobie na siłę - wyjaśnił Robert Jasiński.

Należy również pamiętać, że nawet z najgorszej sytuacji zawsze jest jakieś wyjście. - Nie wolno usiąść i narzekać. Trzeba pracować, a nie czekać na cud. To w naszych rękach leży nasze życie i od nas zależy czy pokonamy nasze problemy - zachęcała Ania Wyszkoni.

Popularna piosenkarka to jedna z ambasadorek akcji "Sekrety życia". Na antenie radiowej Jedynki co środa omawiane było jedno z haseł akcji. "Każdy dzień witaj uśmiechem” było ostatnim z nich.

Tu znajdziesz poprzednie odcinki cyklu >>>

Posłuchaj całej rozmowy Romana Czejarka i jego gości.

--------------------------------------------

Ideą kampanii "Sekrety życia” jest profilaktyka i zwiększenie świadomości Polek na temat własnego zdrowia i życia. Akcja organizowana jest na rzecz Federacji Stowarzyszeń "Amazonki”, propaguje wizerunek kobiety mądrej i świadomej siebie, która w równym stopniu dba o swoje zdrowie, jak i o najbliższych. Skierowana jest do wszystkich kobiet w całej Polsce, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Opiera się na dwunastu "Sekretach życia”. Każdy sekret ma swoja ambasadorkę – osobę znaną, szanowaną, która dla wielu pań jest autorytetem.

W akcję włączyło się dwanaście, powszechnie znanych z mediów kobiet – dziennikarek, aktorek i piosenkarek: Agata Młynarska, Olga Borys, Marzena Rogalska, Anna Popek, Olga Bończyk, Alicja Majewska, Katarzyna Cerekwicka, Anna Wyszkoni, Monika Kuszyńska, Maria Szabłowska, Dorota Gawryluk i Krystyna Wechmann.

Partnerem akcji jest radiowa Jedynka.

pg 

Czytaj także

Kobieta powinna sobie mężczyznę wychować

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 12:35
Jesteś piękna - uwierz w to… Tak brzmi kolejne hasło kampanii "Sekrety życia”. Jego sens tłumaczyły w "Czterech porach roku" Anna Popek – ambasadorka akcji i Teresa Wysocka-Bobryk – psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poczucie wartości nie jest czymś stałym

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 14:46
- Czasami w życiu może zdarzyć się coś, co zachwieje naszą pewnością siebie. I nie jest łatwo wrócić do stanu równowagi – utrzymywała aktorka Olga Borys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Gawryluk zdradza, kto kontroluje jej życie

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 14:01
"Przejmij kontrolę nad własnym życiem" - tak brzmi kolejne hasło kampanii "Sekrety życia". Jego ambasadorką jest dziennikarka Dorota Gawryluk. Dlaczego wybrała takie hasło?
rozwiń zwiń