Olimpijskie wiosło i Choinki Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 11:06
Julia Michalska, mistrzyni świata i medalistka olimpijska przekazała niecodzienny prezent dla tego, kto wylicytuje najwyższą kwotę podczas dzisiejszej aukcji Choinek Jedynki.
Audio
  • Julia Michalska i Małgorzata Kownacka o "Choinkach Jedynki"
Wiosło Julii Michalskiej
Wiosło Julii MichalskiejFoto: Andrzej Szozda/PR

Wiosło zostało specjalnie na potrzeby aukcji podpisane przez mistrzynię. Jest drewniane, dzięki niemu szlifowała ona formę na Igrzyska w Londynie. Wioślarka podarowała Jedynce też swoje zdjęcie z medalem olimpijskim. Celem tegorocznej aukcji jest zbiórka pieniędzy na zagospodarowanie aneksów kuchennych przy pracowniach (meble i sprzęty) Ośrodka Terapeutyczno - Rehabilitacyjnego "Dolina Słońca" dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w Radwanowicach pod Krakowem.

>>> Tu można licytować

- Wiosło jest w barwach mojego kluby, z którym jestem bardzo związana i który obchodzi w tym roku stulecie - mówi zawodniczka w "Czterech porach roku". Ten klub to Tryton Poznań. Julia Michalska trenuje w nim od 14 lat. Kiedy zastanawiała się, co niezwykłego podarować na aukcję, na myśl przyszło jej właśnie wiosło.

Bo teraz na mistrzowskim poziomie nie trenuje się już z wiosłami drewnianymi, choć w niejednym klubie w grupie młodzików takie wiosła są nadal w użyciu. - Jak przechodzi się na węglowe wiosło to jest zupełnie inaczej - zauważa Julia Michalska w radiowej Jedynce.

Julia
Julia Michalska z wiosłem i medalem olimpijskim

Ale to wiosło to kawał historii. Jego zdobywca otrzyma też tabliczkę i certyfikat autentyczności.

>>> Dowiedz się więcej o akcji Choinki Jedynki
Mistrzyni przyznała, że wszystkie prace licytowane dziś podczas aukcji Choinki Jedynki są piękne. Więc nie umie powiedzieć, która praca jest najpiękniejsza.
Posłuchaj całej rozmowy z Julią Michalską.
Czytaj także

Licytujcie! Zróbcie prezent sobie i innym

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 18:00
Już w czwartek (6 grudnia) na antenie Jedynki odbędzie się doroczna aukcja "Choinki Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa wielka licytacja!

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 19:00
W "Czterech porach roku" będziemy na bieżąco śledzić przebieg licytacji prac nadesłanych na konkurs "Choinki Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Bednarek o "Choinkach Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 18:53
Trwa wielkie odliczanie. Już w czwartek 6 grudnia od 8 do 19:30 wielka licytacja wspaniałych prac, które zostały nagrodzone w konkursie "Choinki Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choinki Jedynki: "Te rysunki są magiczne. One przynoszą szczęście"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 09:15
Świątecznym obrazkom, wykonanym przez dzieci przyglądała się Anna Dymna z fundacji "Mimo wszystko". Cały dzień licytujemy na antenie rysunki w ramach akcji "Choinki Jedynki". Wszystko, co uzbieramy, przekażemy potrzebującym!
rozwiń zwiń