Nie daj się zagracić. Nie wszystko Ci jest potrzebne

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 12:12
- Lubimy otaczać się przedmiotami i jesteśmy przyzwyczajeni do myślenia, że im więcej ich mamy, tym łatwiej będzie nam się zabezpieczyć przed każdą życiową niedogodnością – przekonywała w radiowej Jedynce Anna Mularczyk-Meyer, tłumacz, propagatorka minimalizmu.
Audio
  • Nie daj się zagracić. Nie wszystko Ci jest potrzebne
Nie daj się zagracić. Nie wszystko Ci jest potrzebne
Foto: Glow Images/East News

W Pierwszym Programie Polskiego Radia podkreśliła, że z większości z nich w ogóle nie korzystamy, mamy ich często tak dużo, że najzupełniej w świecie o nich zapominamy. – Kiedy jakiegoś szukamy, często nie możemy go znaleźć i kończy się to tym, że kupujemy duplikat – dodała.

W rezultacie możemy nie zauważyć, kiedy przedmioty zaczną  żyć "swoim życiem”. A to będzie świadczyć, że jest już z nami naprawdę źle.

W radiowej Jedynce Anna Mularczyk-Meyer opowiadała, że na swoim blogu przekonuje wszystkich do życia "pozbawionego wszelkiego nadmiaru”, nie tylko w sferze materialnej, ale i duchowej. Anna Mularczyk-Meyer zaznaczyła, że w przypadku świąt nie liczą się tak naprawdę prezenty i potrawy, a nawet choinka, chociaż są one elementami tradycji, ale rodzinna atmosfera i spotkanie z bliskimi. Reszta to, w jej opinii, dodatki.

W "Czterech porach roku” zauważyła, że jeśli uważamy, że jakaś rzecz jest nam nieprzydatna, to zawsze możemy ją komuś sprezentować, albo zostawić przy śmietniku – może się komuś przydać.

Jej zdaniem filozofia minimalizmu od rzeczy jedynie się zaczyna, ale na nich się nie kończy. Jest ona bowiem o wiele szersza. A jak szeroka? O tym w dźwięku.

Zobacz więcej na temat: święta POLSKA

Czytaj także

Powiedz "dość" zamiast "jeszcze i jeszcze"!

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 18:45
- W drugi dzień świąt najczęściej idę z rewizytą, więc może powinnam się w końcu nauczyć, żeby do połowy ograniczyć to, co szykuję do jedzenia - mówi bohaterka reportażu Doroty Bonieckiej-Górny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magia podróbek

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 16:00
W audycji "Na cztery ręce" rozmawiamy o tym czy warto kupować rzeczy oryginalne tylko z nazwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwrot, czy reklamacja? Co zrobić z niechcianym prezentem?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 11:48
Zdaniem ekspertów świąteczne podarunki warto kupować w internecie. Jeśli bowiem prezenty okażą się nietrafione, będzie mniejszy problem z oddaniem ich sprzedawcy. Ci, którzy zaopatrywali się w tradycyjnych sklepach mogą mieć z tym problem.
rozwiń zwiń