X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie daj się zagracić. Nie wszystko Ci jest potrzebne

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 12:12
- Lubimy otaczać się przedmiotami i jesteśmy przyzwyczajeni do myślenia, że im więcej ich mamy, tym łatwiej będzie nam się zabezpieczyć przed każdą życiową niedogodnością – przekonywała w radiowej Jedynce Anna Mularczyk-Meyer, tłumacz, propagatorka minimalizmu.
Audio
  • Nie daj się zagracić. Nie wszystko Ci jest potrzebne
Nie daj się zagracić. Nie wszystko Ci jest potrzebne
Foto: Glow Images/East News

W Pierwszym Programie Polskiego Radia podkreśliła, że z większości z nich w ogóle nie korzystamy, mamy ich często tak dużo, że najzupełniej w świecie o nich zapominamy. – Kiedy jakiegoś szukamy, często nie możemy go znaleźć i kończy się to tym, że kupujemy duplikat – dodała.

W rezultacie możemy nie zauważyć, kiedy przedmioty zaczną  żyć "swoim życiem”. A to będzie świadczyć, że jest już z nami naprawdę źle.

W radiowej Jedynce Anna Mularczyk-Meyer opowiadała, że na swoim blogu przekonuje wszystkich do życia "pozbawionego wszelkiego nadmiaru”, nie tylko w sferze materialnej, ale i duchowej. Anna Mularczyk-Meyer zaznaczyła, że w przypadku świąt nie liczą się tak naprawdę prezenty i potrawy, a nawet choinka, chociaż są one elementami tradycji, ale rodzinna atmosfera i spotkanie z bliskimi. Reszta to, w jej opinii, dodatki.

W "Czterech porach roku” zauważyła, że jeśli uważamy, że jakaś rzecz jest nam nieprzydatna, to zawsze możemy ją komuś sprezentować, albo zostawić przy śmietniku – może się komuś przydać.

Jej zdaniem filozofia minimalizmu od rzeczy jedynie się zaczyna, ale na nich się nie kończy. Jest ona bowiem o wiele szersza. A jak szeroka? O tym w dźwięku.

Zobacz więcej na temat: święta POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powiedz "dość" zamiast "jeszcze i jeszcze"!

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 18:45
- W drugi dzień świąt najczęściej idę z rewizytą, więc może powinnam się w końcu nauczyć, żeby do połowy ograniczyć to, co szykuję do jedzenia - mówi bohaterka reportażu Doroty Bonieckiej-Górny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magia podróbek

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 16:00
W audycji "Na cztery ręce" rozmawiamy o tym czy warto kupować rzeczy oryginalne tylko z nazwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwrot, czy reklamacja? Co zrobić z niechcianym prezentem?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 11:48
Zdaniem ekspertów świąteczne podarunki warto kupować w internecie. Jeśli bowiem prezenty okażą się nietrafione, będzie mniejszy problem z oddaniem ich sprzedawcy. Ci, którzy zaopatrywali się w tradycyjnych sklepach mogą mieć z tym problem.
rozwiń zwiń