X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O Koziołku, który trawą zgładził Indianina

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 22:45
- Koziołek Matołek może nas jeszcze zaskoczyć - przekonuje Witold Tchórzewski, kurator wystawy ”80 lat z Koziołkiem Matołkiem”. I ma na to dowody.
Audio
O Koziołku, który trawą zgładził Indianina

Gość radiowej Jedynki obala mit, jakoby bohater stworzony przez Kornela Makuszyńskiego miał być  zawsze spokojny i przyjacielski. - Mówi się, że jak nie ma przemocy to film jest do kitu. A  Koziołek Matołek przy pomocy trawy uśmiercił Indianina - przyznaje z ironią Witold Tchórzewski.

Zdaniem kuratora wystawy, śledzenie losów jednej z najsłynniejszych postaci w polskich bajek dla dzieci, może też dostarczać wrażeń estetycznych. - Po Koziołka warto sięgnąć zwłaszcza ze względu na przepiękną, spokojną kreskę Mariana Walentynowicza i przepiękny wiersz Kornela Makuszyńskiego - zachęca gość "Czterech pór Roku".

A co czeka tych, którzy zechcą odwiedzić wystawę zorganizowaną w Muzeum Techniki? Dowiesz się słuchając całej rozmowy, którą prowadziła Karolina Rożej.

szcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sto lat Matołku!

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2011 08:00
Jeden z najpopularniejszych bohaterów polskiej literatury dziecięcej kończy 78 lat.
rozwiń zwiń