X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dźwiękoszczelny ekran w szczerym polu ma sens

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 14:56
Czy jest ich za dużo, czy w sam raz? Czy spełniają swoją rolę? Kto decyduje o rozstawieniu ekranów dźwiękoszczelnych i ile one kosztują? O tym wszystkim w w radiowej Jedynce mówił Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA.
Audio
Dźwiękoszczelny ekran w szczerym polu ma sens
Foto: Frettie/Wikimedia Commons/CC

Ekspert Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozprawił się m.in. z mitem dotyczącym wysokich cen ekranów. - Co trzecia złotówka wydawana na budowę dróg przeznaczona jest na ochronę środowiska, ale to chodzi nie tylko o ekrany. To też bardzo kosztowne przejścia dla zwierząt, albo odwodnienie i oczyszczenie drogi, służące bezpieczeństwu ekologicznemu. To również siatki wokół dróg – tłumaczył Maciej Zalewski.
A dlaczego ekrany stoją czasami w miejscach niezabudowanych? - My mamy obowiązek spełnić wyganiania ustawowe i są pewne kryteria, które tym sterują. Zanim droga powstanie, tworzona jest tzw. mapa hałasu. Jeżeli wynika z niej, że chociaż jeden czy dwa domy będą objęte nadmiernym hałasem, to już taki ekran się stawia – mówił Maciej Zalewski.
Gość "Czterech pór roku” dodał, że jeżeli w planach zagospodarowania przestrzennego ma gdzieś powstać dom, to już też rzutuje na decyzję o postawieniu ekranu dźwiękoszczelnego. – Na dziś wygląda to tak, że ekrany odgradzają pole chwastów, ale w przyszłości będzie tam co innego – powiedział ekspert GDDKiA.  Tłumaczył też, że zmieniające się przepisy dotyczące ochrony środowiska, dodatkowo wpływają na rozstawianie ekranów.
Czy w Polsce, w porównaniu z innymi krajami, jest dużo ekranów, kto płaci za utrzymanie ekranów i ile to kosztuje? Między innymi o tym usłyszysz w nagraniu audycji. Zapraszamy!
Rozmawiał Roman Czejarek.

(ei)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec ekranów przy drogach? Zamiast nich staną drzewa

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2012 06:49
Przed hałasem mogą nas chronić szpalery drzew i wykopy - twierdzi resort transportu. O planach zmian przepisów pisze "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa trasa na Lubelszczyźnie, Biłgoraj będzie miał obwodnicę

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 00:25
W grudniu 2014 r. ma się zakończyć budowa drogi obwodowej Biłgoraja, która ułatwi przejazd przez powiatowe miasto na Lubelszczyźnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poczwarówka Jajowata wstrzymała budowę obwodnicy

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 21:19
To rzadki ślimak, który występuje między innymi w miejscu, gdzie przebiegać ma brakujący odcinek zachodniej obwodnicy Poznania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drogie eko jest zdrowe

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 06:00
Za warzywa z gospodarstw ekologicznych musimy zapłacić więcej. To jednak przede wszystkim inwestycja w smak i we własne zdrowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie takie straszne, jak je malują. Rzecz o foliówkach

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 18:10
Ekolodzy buntują społeczeństwo przeciwko torebkom foliowym. Czy naprawdę szkodzą one środowisku? W "Czterech porach roku" fakty i mity o szkodliwości foliówek dla środowiska.
rozwiń zwiń