X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień Polskiej Niezapominajki - święto przyrody z miłosnym przesłaniem

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 11:38
- To święto niesie też przesłanie "nie zapomnij o mnie". Andrzej Zalewski zwrócił uwagę jak piękne mamy tradycje w Polsce i należałoby je kultywować, powinniśmy wydobywać z naszej kultury i tradycji to, co najlepsze - Mariusz Turczyk z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.
Audio
  • O inicjatorze Dnia Polskiej Niezapominajki, jego obchodach i znaczeniu mówią Mariusz Turczyk i Tomasz Sot (Cztery Pory Roku/Jedynka)
  • Jak wygląda niezapominajka opowiadają przedszkolaki, a Radosław Koniarz mówi o pracy Centrum Edukacji Przyrodniczej (Cztery Pory Roku/Jedynka)
  • Wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski i Jacek Karaśkiewicz z Nadleśnictwa Radom opowiadają o wspólnych działaniach edukacyjnych i turystycznych (Cztery Pory Roku/Jedynka)
  • Andrzej Zalewski, początki Dnia Niezapominajki
  • Andrzej Zalewski, dlaczego niezapominajka?
Dzień Polskiej Niezapominajki - święto przyrody z miłosnym przesłaniem
Foto: David Monniaux/Wikimedia Commons/lic. CC

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, które zapoczątkował redaktor radiowej Jedynki, prowadzący "Ekoradio". Andrzej Zalewski prowadząc audycję w Walentynki doszedł do wniosku, że w Polsce luty to mało miłosny miesiąc. Czasem zakochanych jest przecież maj, gdy wszystko kwitnie.

- Ale przesłanie Andrzeja Zalewskiego było dużo głębsze, on zwrócił uwagę, że ekologia to nie tylko ochrona przyrody przez wielkie "O", czyli rezerwaty, parki i pomniki przyrody. To także każde działanie, które możemy wykonać w codziennym życiu. Oszczędzajmy wodę, energię, nie śmiećmy, nie palmy ognisk w miejscach nieodpowiednich, to wszystko mieści się w przesłaniu Niezapominajki - wyjaśnia Mariusz Turczyk z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

Corocznie obchody Dnia Polskiej Niezapominajki odbywają się w Jedlni-Letnisku, miejscowości położonej na skraju Puszczy Kozienickiej. Właśnie to miejsce szczególnie upodobał sobie Jedynkowy redaktor. - Lasy Państwowe to prawie jedna trzecia naszego kraju, to przestrzenie otwarte, dla wszystkich. Idea Andrzeja Zalewskiego i przekaz Lasów Państwowych przyciągnęły się w sposób naturalny. Ośrodek w Jedlni powstał dawno temu, był ośrodkiem doskonalenia zawodowego leśników pracowników, a dziś jest miejscem spotkań - podkreśla Tomasz Sot, dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Jak wygląda niezapominajka? Czym zajmuje się Centrum Edukacji Przyrodniczej przy nadleśnictwie  Nadleśnictwie Marcule? Na czym polega współpraca lokalnych władz i leśników oraz co czeka wszystkich, którzy zjawią się w Puszczy Kozienickiej i Puszczy Świętokrzyskiej? Zapraszamy do wysłuchania wszystkich relacji z "Czterech Pór Roku".

Karolina
Karolina Rożej nadaje z Jedlni-Letniska. Fot. PR

Więcej o obchodach Dnia Polskiej Niezapominajki na stronie www.niezapominajki.pl
"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 13.00. Zapraszamy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pogrzeb Andrzeja Zalewskiego. "Mówił obrazem"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2011 13:53
Andrzej Zalewski przez kilkadziesiąt lat był autorem i prowadzącym wiele audycji Polskiego Radia, w tym znane Ekoradio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Zalewski spoczął na Powązkach

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2011 18:35
Na warszawskich Powązkach pochowano Andrzeja Zalewskiego, dziennikarza przez kilkadziesiąt lat związanego z Polskim Radiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opalaj dom drewnem, to się opłaca

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 18:00
Jeszcze niedawno wydawało się, że opalanie domu drewnem to przeżytek. Teraz drewno wraca do łask, bo jest ekologiczne, a przede wszystkim jest tańsze niż węgiel czy gaz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cietrzew radioamator, czyli Jedynka w lesie

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 12:07
W majowy weekend ekipa "Czterech pór roku" wybrała się na poszukiwanie przygody w okolice Świeradowa-Zdroju. Cietrzew przeszkadzał w prowadzeni audycji, las kusił, by oddać się odpoczynkowi - lekko nie było...
rozwiń zwiń