Afganistan, foczki i koncerty. Tu Lato z Radiem

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 13:08
Pierwszego dnia lata, czyli już w piątek 21 czerwca, sygnał słynnej "Polki Dziadek" rozpocznie 42. edycję najpopularniejszej wakacyjnej audycji radiowej w Polsce - Lato z Radiem.
Audio
  • Roman Czejarek, Karolina Rożej i Bogdan Sawicki o "Lecie z Radiem 2013" (Jedynka/Cztery pory roku)
  • Krystyna Krawczyk z Biura Rzecznika Ubezpieczonych radzi, aby wyjeżdżając za granicę ubezpieczyć się od kosztów leczenia minimum na 50 tysięcy dolarów (Cztery pory roku/Jedynka)
Roman Czejarek i Karolina Rożej
Roman Czejarek i Karolina RożejFoto: Polskie Radio

Trasa koncertowa rozpocznie się dzień później,  w sobotę 22 czerwca w Uniejowie, a w niedzielę widzimy się w Wieluniu.  W Uniejowie zagrają zespół Myslovitz i Doda. W Wieluniu natomiast Ryszard Rynkowski i ponownie Myslovitz.

Koncerty zawsze będą się zaczynały o godz. 16.00. Wstęp oczywiście jest  darmowy. Na początek program dla dzieci. Będzie dla nich muzyka, konkursy i zabawy. W międzyczasie swój sklepik otworzy kultowy sprzedawca roku "Pan Zdzichu”. Będzie można u niego zaopatrzyć się m.in. foczki, które są maskotką tegorocznej edycji Lata z Radiem. Będzie też można kupić płyty z przebojami Lata z Radiem, płyty radiowej Jedynki, koszulki, parasolki i inne gadżety.

Koncerty będą transmitowane w internecie. Na prawie 30 artystów, tylko dwóch nie wyraziło na nie zgody. Zagrają m.in. Ryszard Rynkowski, Lady Punk, Perfect, Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Afromental, Pectus, Michał Zagrobelny, Blue Cafe, Myslovitz, De Mono, Doda, Andrzej Piaseczny, Bracia.

Zobacz stronę "Lata z radiem" >>>

Między sklepikiem a główną sceną będzie ustawiony czerwony namiot Lata z Radiem. Tam w plenerowym studiu spotkamy Karolinę Rożej. Studio potrwa co najmniej do godz. 20.00. Będzie można podejrzeć pracę radiowca, zrobić wywiad, nagrać specjalną płytę.

Będzie fotoradar Lata z Radiem, który zatrzyma państwa na zdjęciach. Będzie dużo o leśnikach, bo w tym roku Lasy Państwowe są jedynym partnerów Jedynki. Odwiedzimy najfajniejsze kompleksy leśne i będziemy promować zwierzaki. Na antenie Lata z Radiem w radiowej Jedynki nie zabraknie oczywiście konkursu Skojarzenia. W finale do wygrania samochód. Będzie też karuzela z nagrodami.

Lato z Radiem 2013 rozpocznie się w Afganistanie >>>
Specjalne przedpremierowe wydanie Lata z Radiem rozpocznie się jednak dzień wcześniej, bo w czwartek 20 czerwca. Będziemy w Ghazni z żołnierzami z XIII zmiany PKW w Afganistanie. Pokażemy ich pracę. To będzie normalna rozmowa z normalnymi żołnierzami, bez polityki, o codziennym życiu.  

Na Lato z Radiem zapraszają Karolina Rożej, Roman Czejarek i Bogdan Sawicki.

 

tj

Czytaj także

Latem w Jedynce muzyki co niemiara!

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 10:02
Nie czekamy do kalendarzowego początku lata i już od pierwszych dni czerwca w Pierwszym Programie Polskiego Radia nadajemy więcej muzyki!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem w Afganistanie. Czejarek i Rożej na wojskowym szkoleniu

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 12:56
Kilka tygodni wyjęte z życia, stosy formalności, wizy, dokumentacja NATO, zgoda Wojska Polskiego. Nikt nie wierzył, że się uda, a jednak. Roman Czejarek i Karolina Rożej dopięli swego i zawieźli wielką pluszową fokę, maskotkę Lata z Radiem 2013 polskim żołnierzom w Afganistanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Operacja Foka, czyli "Lato z Radiem" w Afganistanie!

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 06:00
Pomysł od początku wydawał się szalony, ale to właśnie szalone pomysły często mają największą szansę na realizację.
rozwiń zwiń