Wyjeżdżając na wakacje za granicę sprawdź ubezpieczenie

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 14:04
Przezorny zawsze ubezpieczony. To powiedzenie świetnie się sprawdza w przypadku wyjazdów za granicę, bo w razie nieszczęścia koszty leczenia lub transportu do kraju mogą nas zrujnować. W "Czterech porach roku" radzimy, jakie ubezpieczenie warto wykupić.
Audio
  • Krystyna Krawczyk z Biura Rzecznika Ubezpieczonych radzi, aby wyjeżdżając za granicę ubezpieczyć się od kosztów leczenia minimum na 50 tysięcy dolarów (Cztery pory roku/Jedynka)
Wyjeżdżając na wakacje za granicę sprawdź ubezpieczenie
Foto: Glow Images/East News

Zazwyczaj biura podróży mają obowiązek nas ubezpieczyć, ale warto zapoznać się w jaki jest zakres takiego ubezpieczenia. - Nie jest określony w żadnych przepisach jaki jest zakres ubezpieczenia i do jakiej kwoty - ostrzega Krystyna Krawczyk, dyrektor Biura Rzecznika Ubezpieczonych. Biuro podróży ma obowiązek poinformować o warunkach ubezpieczenia, choć dopóki nie ma problemu, nikt o to nie pyta.
W razie nieszczęścia może się okazać, że ubezpieczenie opłacone przez biuro nie obejmuje naszego przypadku. Zazwyczaj przewiduje tylko nieszczęśliwe wypadki, a wykluczone są choroby przewlekłe. Więc jeśli nadciśnieniowiec dostanie zawału, to może nie uzyskać pomocy w ramach ubezpieczenia. Dlatego warto pomyśleć o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia. Bo ubezpieczenie biura może nawet nie obejmować wypadku podczas jazdy na rowerze, co nie jest szczególnie ekstremalnym sportem. Niestety, dodatkowe ubezpieczenie może kosztować nawet kilkaset złotych. Zwłaszcza, kiedy chcemy też mieć pewność, że w razie wypadku trzeba będzie te osobę przewieźć do Polski
Krystyna Krawczyk radzi, aby w ramach standardowego dwutygodniowego wyjazdu do krajów Unii Europejskiej i Egiptu nasze ubezpieczenie obejmowało koszty leczenia do wysokości minimum 50 tysięcy dolarów i pokrywało koszty transportu do kraju.
Rozmawiał Roman Czejarek.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Londyn jak Lądek-Zdrój. Można poczuć się jak u siebie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 11:10
Polacy są wszędzie: na lotnisku, dworcu kolejowym i autobusowym, w metrze, w sklepach, hotelach... W Londynie na każdym kroku rozbrzmiewa język polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamierzasz podróżować po Europie? Wykup EKUZ

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 16:22
Dzięki tej małej, plastikowej karcie możemy w całej wspólnocie korzystać z niezbędnych świadczeń zdrowotnych na takich zasadach, jakie mają obywatele kraju, do którego wyjeżdżamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje za granicą. Sprawdź, zanim wyjedziesz

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 14:24
- Oprócz walizki trzeba spakować swoją głowę - mówi w Jedynce o zagranicznych wyjazdach Polaków Aleksandra Krystek z departamentu konsularnego MSZ.
rozwiń zwiń