Szczyt klimatyczny. Każdy może zapleść warkocz dla rzeki

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 13:19
- To pomysł Cecylii Malik, znanej, fajnej, niezwykle pięknej i mądrej artystki, która włącza się w wiele akcji społecznych - mówił w Jedynce Jacek Bożek z Klubu Gaja, organizatora happeningu "Rzeki dla klimatu - Warkocze dla rzek".
Audio
  • Jacek Bożek o akcjach towarzyszących szczytowi klimatycznemu w Warszawie (Cztery pory roku/Jedynka)
Wiceminister środowiska Beata Jaczewska (L) i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (P) podczas otwarcia wystawy Zielony klimat - działania edukacyjne oraz polskie technologie dla ochrony środowiska
Wiceminister środowiska Beata Jaczewska (L) i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (P) podczas otwarcia wystawy "Zielony klimat - działania edukacyjne oraz polskie technologie dla ochrony środowiska" Foto: PAP/Leszek Szymański

Happening Klubu Gaja jest jedną z imprez towarzyszących szczytowi klimatycznemu ONZ w Warszawie. Przyłączyć może się każdy, kto odwiedzi stoisko organizacji na wystawie "Zielony klimat - działania edukacyjne oraz polskie technologie dla ochrony środowiska", która odbywa się w Pałacu Kultury i Nauki. - Przynoście szmaty, stare obrusy, koszule  - zachęcał w "Czterech porach roku" Jacek Bożek .

W dniu otwarcia wystawy do akcji "Rzeki dla klimatu - Warkocze dla rzek" przyłączyły się wiceminister środowiska Beata Jaczewska, która szefuje polskiej delegacji na szczyt klimatyczny oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Szczyt klimatyczny COP19 - serwis specjalny portalu PolskieRadio.pl >>>

W najbliższych dniach na ulicach Warszawy przedstawiciele Klubu Gaja rozdawać będą również koperty z nasionami drzew w ramach akcji "Zasadź dobry klimat" organizowanej wspólnie z Lasami Państwowymi i Biurem Nasiennictwa Leśnego. - To najbardziej etyczne koperty rozdawane teraz w Polsce. W środku znajdują się certyfikowane nasiona sosny taborskiej i opis jak je zasadzić. Chcemy, żeby jak najwięcej ludzi pozostawiło po sobie coś, co bardzo dobrze wpływa na zmianę klimatu. Przy okazji informujemy jak Lasy Państwowe zarządzają lasami - tłumaczył Jacek Bożek.

Szczyt klimatyczny - audycje specjalne i debaty w Jedynce >>>

Koperty z nasionami sosny taborskiej są rozdawane m.in. przed wejściem na Stadion Narodowy, gdzie do 22 listopada potrwa szczyt klimatyczny.

Rozmawiał Roman Czejarek.

Jacek Bożek będzie jednym z uczestników debaty pod hasłem "Jak rozmawiać o zieleni?", która będzie organizowana w Polskim Radiu w czwartek 14 listopada. Transmisję wideo będzie można oglądać na stronie radiowej Jedynki.

/

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Korolec o szczycie klimatycznym: rozpoczynamy negocjacje globalnej umowy

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 08:02
- Polska, jako gospodarz tego szczytu oraz klimatycznej prezydencji, która potrwa przez kolejny rok, będzie szukała porozumienia między różnymi grupami regionalnymi, aby do porozumienia wszystkich państw mogło dojść za dwa lata w Paryżu - powiedział w Jedynce minister środowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

I ty możesz dbać o klimat

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 19:25
Jak? Gaśmy niepotrzebne żarówki, zamieńmy auto na rower, ograniczmy konsumpcję. Wystarczą drobne zmiany codziennych nawyków - mówią naukowcy. A swoją emisję można zmierzyć na specjalnym kalkulatorze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwutlenek węgla: czy warto redukować jego emisję?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 15:00
W Warszawie trwa szczyt klimatyczny. Zdaniem krytyków dotychczasowe rezultaty takich spotkań są mizerne, bo zbyt rozbieżne są zdania i interesy państw w nich uczestniczących. Czy ograniczenie emisji dwutlenku węgla ma sens?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przeciwdziałać gwałtownym zjawiskom klimatycznym na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 19:29
Minister środowiska Marcin Korolec uważa, że na szczycie klimatycznym w Warszawie zapadnie decyzja, jak ma działać międzynarodowy mechanizm w sprawie "strat i szkód" (Loss and Damage).
rozwiń zwiń