X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szczyt klimatyczny. Każdy może zapleść warkocz dla rzeki

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 13:19
- To pomysł Cecylii Malik, znanej, fajnej, niezwykle pięknej i mądrej artystki, która włącza się w wiele akcji społecznych - mówił w Jedynce Jacek Bożek z Klubu Gaja, organizatora happeningu "Rzeki dla klimatu - Warkocze dla rzek".
Audio
  • Jacek Bożek o akcjach towarzyszących szczytowi klimatycznemu w Warszawie (Cztery pory roku/Jedynka)
Wiceminister środowiska Beata Jaczewska (L) i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (P) podczas otwarcia wystawy Zielony klimat - działania edukacyjne oraz polskie technologie dla ochrony środowiska
Wiceminister środowiska Beata Jaczewska (L) i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (P) podczas otwarcia wystawy "Zielony klimat - działania edukacyjne oraz polskie technologie dla ochrony środowiska" Foto: PAP/Leszek Szymański

Happening Klubu Gaja jest jedną z imprez towarzyszących szczytowi klimatycznemu ONZ w Warszawie. Przyłączyć może się każdy, kto odwiedzi stoisko organizacji na wystawie "Zielony klimat - działania edukacyjne oraz polskie technologie dla ochrony środowiska", która odbywa się w Pałacu Kultury i Nauki. - Przynoście szmaty, stare obrusy, koszule  - zachęcał w "Czterech porach roku" Jacek Bożek .

W dniu otwarcia wystawy do akcji "Rzeki dla klimatu - Warkocze dla rzek" przyłączyły się wiceminister środowiska Beata Jaczewska, która szefuje polskiej delegacji na szczyt klimatyczny oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Szczyt klimatyczny COP19 - serwis specjalny portalu PolskieRadio.pl >>>

W najbliższych dniach na ulicach Warszawy przedstawiciele Klubu Gaja rozdawać będą również koperty z nasionami drzew w ramach akcji "Zasadź dobry klimat" organizowanej wspólnie z Lasami Państwowymi i Biurem Nasiennictwa Leśnego. - To najbardziej etyczne koperty rozdawane teraz w Polsce. W środku znajdują się certyfikowane nasiona sosny taborskiej i opis jak je zasadzić. Chcemy, żeby jak najwięcej ludzi pozostawiło po sobie coś, co bardzo dobrze wpływa na zmianę klimatu. Przy okazji informujemy jak Lasy Państwowe zarządzają lasami - tłumaczył Jacek Bożek.

Szczyt klimatyczny - audycje specjalne i debaty w Jedynce >>>

Koperty z nasionami sosny taborskiej są rozdawane m.in. przed wejściem na Stadion Narodowy, gdzie do 22 listopada potrwa szczyt klimatyczny.

Rozmawiał Roman Czejarek.

Jacek Bożek będzie jednym z uczestników debaty pod hasłem "Jak rozmawiać o zieleni?", która będzie organizowana w Polskim Radiu w czwartek 14 listopada. Transmisję wideo będzie można oglądać na stronie radiowej Jedynki.

/

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Korolec o szczycie klimatycznym: rozpoczynamy negocjacje globalnej umowy

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 08:02
- Polska, jako gospodarz tego szczytu oraz klimatycznej prezydencji, która potrwa przez kolejny rok, będzie szukała porozumienia między różnymi grupami regionalnymi, aby do porozumienia wszystkich państw mogło dojść za dwa lata w Paryżu - powiedział w Jedynce minister środowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

I ty możesz dbać o klimat

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 19:25
Jak? Gaśmy niepotrzebne żarówki, zamieńmy auto na rower, ograniczmy konsumpcję. Wystarczą drobne zmiany codziennych nawyków - mówią naukowcy. A swoją emisję można zmierzyć na specjalnym kalkulatorze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwutlenek węgla: czy warto redukować jego emisję?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 15:00
W Warszawie trwa szczyt klimatyczny. Zdaniem krytyków dotychczasowe rezultaty takich spotkań są mizerne, bo zbyt rozbieżne są zdania i interesy państw w nich uczestniczących. Czy ograniczenie emisji dwutlenku węgla ma sens?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przeciwdziałać gwałtownym zjawiskom klimatycznym na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 19:29
Minister środowiska Marcin Korolec uważa, że na szczycie klimatycznym w Warszawie zapadnie decyzja, jak ma działać międzynarodowy mechanizm w sprawie "strat i szkód" (Loss and Damage).
rozwiń zwiń