X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ratowanie plaż

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2010 16:30
Sto milionów złotych będzie kosztować system zabezpieczający plaże w Ustce. Co roku Bałtyk zabiera tu kilka metrów brzegu.
Audio

Urząd Morski w Słupsku chce zbudować trzykilometrowy próg w morzu, który ma ograniczyć zjawisko. Przemysław Woś rozmawiał o ochronie plaż z przedstawicielami miejscowych władz:

Jan Olech – burmistrz Ustki: - To jest inwestycja niezbędna, bo co roku trzeba regulować plaże, odtwarzać szczególnie stronę wschodnią i te pieniądze Ida w morze z powrotem.

Adam Borodziuk z Urzędu Morskiego w Słupsku: - Po stronie wschodniej jest to inwestycja, która ma zapewnić wykonanie konstrukcji wspomagających sztuczne zasilanie, które od wielu lat prowadzimy, a efekty są jak widać. Co roku musimy plażę odbudowywać, co kosztuje dużo, więc stwierdziliśmy, że zbudowanie konstrukcji, która by wspomagała sedymentację tego rumowiska w strefie przybrzeżnej, będzie rozwiązaniem trwalszym i dającym lepsze efekty.

Adam Brzóska – przewodniczący Rady Miasta Ustka: - W tym roku nas nie doświadczyły wiosenne sztormy, ale w poprzednich latach sztormy zabierały plażę, co przełożyło się na mniejszą liczbę turystów.

Adam Borodziuk: - To jest konstrukcja hybrydowa, składająca się z dwóch systemów: progów podwodnych, które będą w znacznej odległości 150-170 m od brzegu załamywać sztucznie falowanie; myślimy o odbudowie systemu ostróg, oprócz tego sztuczne zasilanie na wysokości kieszeni, czyli połączenia falochronu z plażą, aby prąd brzegowy rozniósł piasek po ostrogach.

Jan Olech: - Trzeba tę inwestycję jak najszybciej zrobić, bo ona się zwróci za parę lat. Plaże będą piękne, nie będzie morze zabierać kilku ich metrów.

Adam Borodziuk: - Jesteśmy teraz w trakcie realizacji takiego systemu w Kołobrzegu. Są to pierwsze realizacje konstrukcji ochronnych brzegu morskiego w znaczeniu systemu. Mam nadzieję, że ten system się sprawdzi.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zapraszamy do Trójki

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2009 16:00
Dziś jesteśmy w Międzyzdrojach.
rozwiń zwiń