"Lato z Radiem" w Uniejowie

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2015 09:00
Uniejów to pierwsze w Polsce uzdrowisko oparte na wodach termalnych. Od dłuższego czasu tradycją jest, że od niego zaczyna się koncertowa trasa "Lata z Radiem".
Audio
  • Marcin Pamfil ze spółki Termy Uniejów zachwala świetne położenie uzdrowiska i zaprasza do jego odwiedzenia. Z Warszawy i Poznania 1,5 godziny drogi, a z Łodzi 1 godzina (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Paweł Czarnecki - dyrektor Instytutu Zdrowia Człowieka o programach zdrowotnych skierowanych m.in do osób starszych (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Ewelina Czyżak z Medical Spa Lawendowe Termy o zabiegach rehabilitacji i Paweł Jaroszek, wiceprezes ZUS d/s finansowych o emeryturach (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Jacek Kurpik, Włodzimierz Chajdas i Wojciech Jakubowski o biegu "Extermynator" (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
  • Bogdan Sawicki sprawdza, co dzieje się w garderobie zespołu Pectus (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
  • Jagoda, Truskawka i Pan Światełko z Centrum Uśmiechu nie mogą przestać żartować (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
  • Wiceburmistrz Uniejowa Piotr Majer o planach rozwoju uzdrowiskowego charakteru miasta (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
  • Bogdan Sawicki sprawdza, co dzieje się w garderobie zespołu Szafa Gra (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
Kompleks termy Uniejów
Kompleks termy UniejówFoto: Polskie Radio

Uniejów to niezwykłe miejsce na mapie Polski. Malowniczo położone w dolinie rzeki Warty, zaprasza wszystkich, którzy w atmosferze relaksu i zabawy zechcą spędzić czas i zregenerować siły. Miasto charakteryzuje się bogatą historią oraz dynamicznym rozwojem z wykorzystaniem największego bogactwa gminy - gorących leczniczych solanek.

W sobotę 27 czerwca w Uniejowie na scenie ustawionej na boisku przy termach wystąpią: Szafa Gra, Pectus, Formacja Nieżywych Schabuff oraz gwiazda wieczoru - zespół Enej. 

Zobacz jakie gwiazdy wystąpią podczas Lata z Radiem 2015 >>>

Dzięki swojemu naturalnemu bogactwu Uniejów otrzymał w 2012 r. status uzdrowiska. Tutejsze wody termalne zawierają bogactwo składników mineralnych, jak: siarka, fluor, jod, kwas metakrzemowy i radon, których stężenie jest większe niż w wodzie morskiej. Minerały poprawiają ukrwienie skóry, regulują krążenie krwi, zwiększają odporność organizmu. Uniejowska solanka ma dobroczynny wpływ na leczenie chorób skóry, stawów oraz pomaga w rehabilitacji po zabiegach operacyjnych narządów ruchu.

Uniejów to uzdrowisko wyjątkowe, w którym bogactwo wód leczniczych szeroko wykorzystywane jest w tworzeniu bazy rekreacyjnej. Odwiedzającym to miejsce szczególnie polecamy kompleks termalno–basenowy "Termy Uniejów". Na turystów czekają tutaj niepowtarzalne atrakcje: baseny kryte i otwarte, baseny solankowe, basen lodowy, zjeżdżalnie, komora śnieżna, tężnie, różnorodność saun, zespół odnowy biologicznej, klub i kręgielnia.

ag/mm

Czytaj także

Orient Express stoi w Skierniewicach

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 11:58
Sprowadzamy pojazdy trakcyjne, których nie widział nikt w Polsce. To jedyne eksponaty - mówił Józef Kazimierczak z Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uniejów - pierwszy koncert "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 17:00
W sobotę (27.06) po raz pierwszy w tym roku gramy. Startujemy w Uniejowie! Teren przy Termach Uniejów ul. Zamkowa.
rozwiń zwiń