Solanka, lekkoatletyka i kolory - Inowrocław stawia na nogi!

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 12:03
Mieszkańcy Inowrocławia uważają go za najpiękniejszą miejscowość uzdrowiskową w Polsce. Powody ich dumy poznajemy na trasie Lata z Radiem, na której Inowrocław jest kolejnym przystankiem.
Audio
  • Kulturalne atrakcje Inowrocławia przybliża Agnieszka Chrząszcz (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Inowrocław z perspektywy uzdrowiska (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Lekkoatletyczne tradycje ciągle żywe w Inowrocławiu (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Karolina Rożej i Roman Czejarek rozmawiają z Włodzimierzem Wasilewskim, opiekunem Pijalni Wód- Palmiarni "Inowrocławianka" (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
  • Karolina Rożej i Roman Czejarek rozmawiają z prezydentem Inowrocławia Ryszardem Brejzą (Lato z Radiem Exyta/Jedynka)
  • Bogdan Sawicki rozmawia z iluzjonistą Maciejem Polem (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
Kilkaset sztuk kolorowych parasoli zawisło nad częścią ul. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu , promując Art Ino Festiwal.
Kilkaset sztuk kolorowych parasoli zawisło nad częścią ul. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu , promując Art Ino Festiwal. Foto: PAP/Tytus Żmijewski

- Naszą wizytówką jest tężnia solankowa. Ale dużo dzieje się też w dziedzinie sztuki i muzyki, właściwie co weekend mamy jakiś festiwal czy koncert - mówi Agnieszka Chrząszcz z Urzędu Miasta Inowrocławia.

W tę sobotę w Inowrocławiu gra Lato z Radiem! >>>>

Pierwszy zakład leczniczy z 14 wannami do kąpieli solankowych uruchomiono już w 1876 roku. Od 1915 roku w nowo otwartej pijalni wód mineralnych pojawiła się "Kujawianka", produkowana z miejscowego źródła kopalnianego. W 2012 roku Park Solankowy wzbogacił się o ogrody zapachów i kolorów. To piękny zakątek spacerowy, zlokalizowany w pobliżu alei dębów i w niewielkiej odległości od pijalni wód mineralnych i palmiarni. A rok 2013 przyniósł Inowrocławiowi nową atrakcję turystyczną Pijalnię wód - Palmiarnię "Inowrocławianka". Obiekt znajduje się w Parku Solankowym, W pijalni można degustować wody z lokalnych źródeł - "Inowrocławiankę" i "Jadwigę", szczególnie zalecaną osobom wydatkującym wiele energii, m.in. sportowcom i rekonwalescentom.

Skoro o sportowcach mowa! Inowrocław ma bogate tradycje lekkoatletyczne, a aktualnie wśród podopiecznych Miejskiego Klubu Sportowego jest mistrz Polski juniorów w  skoku wzwyż Norbert Kobielski. - Prócz talentu sportowców musi być jeszcze atmosfera w mieście. A tutaj mamy świetną bazę i warunki - podkreśla prezes MKS Longin Honkowicz.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem/Lato z Radiem Extra

Prowadzi: Sława Bieńczycka/Zbigniew Krajewski i Małgorzata Kościelniak

Goście: Agnieszka Chrząszcz (naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia), Dariusz Niemczyn (trener Miejskiego Klubu Sportowego w Inowrocławiu),  Longin Honkowicz (prezes MKS), Norbert Kobielski (skoczek wzwyż, mistrz Polski juniorów), Dariusz Chełminiak (fizjoterapeuta, Inowrocławskie Uzdrowisko "Solanki"), Dariusz Fielek (kierownik Zakładu Rehabilitacji Leczniczej w Inowrocławskim Uzdrowisku "Solanki"), Włodzimierz Wasilewski (opiekun Pijalni Wód- Palmiarni "Inowrocławianka"), Ryszard Brejza (prezydent Inowrocławia), Maciej Pol (iluzjonista

Data emisji: 25.07.2015

Godzina emisji: 9.00-12.00/16.00-23.00

asz/bch

Czytaj także

Perfect na scenie i wkoło jest wesoło!

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 11:59
W sobotę trasa "Lata z Radiem" 2015 zawitała do Inowrocławia. Na scenie Jedynki wystąpią Papa D, Rafał Brzozowski i zespół Perfect.
rozwiń zwiń