X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Okradli cię na wakacjach? Nie panikuj, działaj!

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2015 13:13
Straciłeś bagaż w Chinach, paszport w Egipcie? "Don't panic!" - radzimy co zrobić, gdy ograbią nas podczas wakacyjnych wojaży.
Audio
  • Eksperci radzą, jak się zachować, gdy stracimy dokumenty i pieniądze podczas wakacyjnego wyjazdu (Lato z Radiem/Jedynka)
Kiedy zostaniemy okradzeni podczas wyjazdu wakacyjnego i mamy wątpliwości jak się zachować, warto skontaktować się z konsulatem. Tam z pewnością uzyskamy pomoc
Kiedy zostaniemy okradzeni podczas wyjazdu wakacyjnego i mamy wątpliwości jak się zachować, warto skontaktować się z konsulatem. Tam z pewnością uzyskamy pomocFoto: Pixabay/ CC0 Public Domain

Zaginięcie paszportu należy jak najszybciej zgłosić w polskim konsulacie. - Wszystkie paszporty działają w systemie elektronicznym, pracownik zablokuje taki dokument - to możemy zrobić telefonicznie, a na miejscu otrzymamy zastępczy dokument - mówił w Jedynce mecenas Bartosz Bator.

Placówka dyplomatyczna jest też pomocna w sytuacji, gdy stracimy pieniądze i karty płatnicze. - W ramach pomocy konsularnej zostanie nam zapewniona możliwość powrotu do kraju, koszty pokryje ambasada - tłumaczył gość "Lata z Radiem".

W audycji mecenas Bartosz Bator, Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń i Agnieszka Majchrzak z UOKiK tłumaczyli też między innymi co zrobić, gdy zostaniemy okradzeni w pokoju hotelowym, radzili również, na co zwrócić uwagę ubezpieczając się na wyjazd.

***

Przygotowała: Karolina Rożej

Godzina emisji: 11.20

Data emisji: 19.08.2015

Materiał wyemitowano w audycji "Lato z Radiem".

pkur/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białe noce i góry wykąpane w morzu

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 14:16
Wakacje all inclusive są przereklamowane. Naszym marzeniem było zobaczyć słońce, które ślizga się po horyzoncie i nie zachodzi. Największym szokiem było przeżycie 24-godzinnego dnia - mówiła Joanna Saniewska, która wraz z koleżnaką podróżuje po Skandynawii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej oryginalne miejsca do jazdy autostopem

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2015 12:25
O podróżach małych i dużych, krajowych i zagranicznych opowiada Michał Witkiewicz z Polskiego Klubu Przygody. Daje również wiele praktycznych rad tym, którzy chcieliby autostopem zwiedzać świat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Happy" podróże matki i córki

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2015 14:06
- To było moje marzenie od wielu lat. Gdy wreszcie podjęłam decyzję, zaczęłam odkładać pieniądze i zawiesiłam moją działalność fotograficzną – mówi Marta Piskorek, autorka bloga "Happy Marti".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Orzech odkrywa prawdziwe oblicze Iranu

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2015 10:56
Popularny dziennikarz muzyczny, z wykształcenia Iranista. W "Lecie z Radiem" Artur Orzech opowiada o swojej książce, którą poświecił temu niezwykłemu krajowi.
rozwiń zwiń