X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Drezdenko - część historii Polski i Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 10:00
W sobotę 29 sierpnia "Lato z Radiem" odwiedziło miasto położone w województwie lubuskim, na pograniczu Pojezierza Wielkopolskiego i Pomorskiego.
Audio
  • Sława Bieńczycka i Roman Czejarek rozmawiają z burmistrzem Drezdenka Maciejem Pietruszakiem i Sławomirem Kaźmierczakiem z Nadleśnictwa Smolarz (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Sława Bieńczycka i Roman Czejarek rozmawiają ze Zdzisławem Czekałą, doradcą ds. inwestycyjnych burmistrza Drezdenka oraz przedsiębiorcami Jackiem Musiałem i Józefem Dytrychem (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Sława Bieńczycka i Roman Czejarek rozmawiają z Waldemarem Gawiejnowiczem, kierownikiem artystycznym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej "Sauerianum" i Wiesławem Pietruszakiem, organizatorem letnich spotkań kameralnych (Lato z Radiem/Jedynka)
Drezdenko
DrezdenkoFoto: mat. promocyjne

Transmisja wideo WSZYSTKICH KONCERTÓW Lata z Radiem na stronie internetowej Jedynki oraz na latozradiem.pl.

Przed 1945 rokiem Drezdenko leżało w granicach państwa niemieckiego i nazywało się Driesen. Nazwa miasta zmieniała się na przestrzeni wieków. W dokumentach z rożnych okresów miejsce to występuje jako: Drizina, Drizen, Drysen, Dreczen, Drisden, a także Drecin, Drżeń lub Drzeń. Pierwsza wzmianka źródłowa dotycząca Drezdenka pochodzi z 1092 roku.

Drezdenko położone jest nad Notecią, 40 km na wschód od Gorzowa Wielkopolskiego. Okolice to lasy i jeziora. Na miejscu podziwiać można też zabytkowy zespół urbanistyczny, w skład którego wchodzi gród, Chyża, Stare Miasto, twierdza i Nowe Miasto.

Na przełomie XIX i XX wieku na terenie miasta wybudowano kilka secesyjnych kamienic. To one są dzisiaj elementami architektury, które najbardziej przyciągają uwagę. Ledwie kilka kroków od Urzędu Miejskiego, przy ulicy Poniatowskiego, znajduje się jedna z najpiękniejszych drezdeneckich kamienic. Uwagę zwraca m.in. secesyjna dekoracja świeżo odnowionej elewacji, ale warto zajrzeć do wnętrza sklepu mięsnego na parterze...

Na początku XVII wieku na wschód od miasta wybudowano potężną twierdzę. Obecnie na jej terenie funkcjonuje muzeum, a jego siedziba jest najprawdopodobniej najstarszym zachowanym budynkiem w Drezdenku.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Karolina Rożej

Goście: Maciej Pietruszak (burmistrz Drezdenka), Sławomir Kaźmierczaki (zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Smolarz), Zdzisław Czekała (doradca burmistrza Drezdenka ds. inwestycyjnych), Jacek Musiał (przedsiębiorca), Józef Dytrych (przedsiębiorca), Waldemar Gawiejnowicz (kierownik artystyczny Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej "Sauerianum"), Wiesław Pietruszak (organizator letnich spotkań kameralnych)

Data emisji: 29.08.2015

Godziny emisji: 09.00-12.00

materiały promocyjne/pg/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe Miasto Lubawskie pamięta czasy Krzyżaków

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2015 10:00
W niedzielę 23 sierpnia to malownicze i pełne uroku miasto nad rzeką Drwęcą odwiedziło "Lato z Radiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem zdobyło Wyszków i Nowe Miasto Lubawskie

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 21:48
Przedostatni weekend trasy koncertowej Lata z Radiem udowodnił, że mimo schyłku wakacji, chęci do zabawy nie brakuje – w Wyszkowie i Nowym Mieście Lubawskim bawiło się w sumie ponad 50 tysięcy osób. Specjalnie dla fanów Radiowej Jedynki zagrali: Andrzej Piaseczny, Blue Café, Golec uOrkiestra, Big Cyc i Formacja Nieżywych Schabuff.
rozwiń zwiń