Sławomir Łosowski: to będzie moja najlepsza płyta

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2015 20:13
- Obecnie miksujemy nasz nowy album, nad którym pracowałem rok. Włożyłem w niego wiele serca i emocji - mówił w Jedynce lider zespołu Kombi.
Audio
  • Sławomir Łosowski o nowej płycie Kombi (Lato z Radiem/Kombi)
Podczas tegorocznej trasy Lata z Radiem zespół Kombi Sławomira Łosowskiego wystąpił z jedynym koncertem w Drezdenku
Podczas tegorocznej trasy Lata z Radiem zespół Kombi Sławomira Łosowskiego wystąpił z jedynym koncertem w DrezdenkuFoto: M.Borawska/Polskie Radio

Niektóre z nich można było usłyszeć podczas jedynego koncertu Kombi podczas tegorocznej trasy Lata z Radiem w Drezdenku. Sławomir Łosowski tłumaczył, że w swojej twórczości nigdy nie podążał za obowiązującą modą. - Nawet w latach 80. XX wieku instrumentalne utwory jak "Cyfrowa gra" i "Zaczarowane miasto" nie nawiązywały do obowiązujących trendów. Po prostu staliśmy się zespołem bardzo popularnym w Polsce i nasze piosenki weszły do kanonu polskiej muzyki - powiedział klawiszowiec.

Jego zdaniem obecna muzyka Kombi jest fuzją tego, co było kiedyś, i współczesnych brzmień. - Nawet wykonuję dźwiękowe podpisy z dawnych lat w nowych utworach, ale mam też wiele nowych brzmień. W międzyczasie przerobiłem swoje instrumentarium, mam też instrumenty, których wtedy nie było. Nasza muzyka jest tego połączeniem - dodał Łosowski.

Jakich instrumentów obecnie używa zespół Kombi? Również o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Roman Czejarek, Sława Bieńczycka

Goście: Sławomir Łosowski, Zbyszek Fil, Karol Kozłowski, Tomasz Łosowski (Kombi)

Godzina emisji: 18.22

Data emisji: 29.08.2015

tj/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sławomir Łosowski: muzyka jest całym moim życiem

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2015 10:00
Lider, główny kompozytor i założyciel zespołu Akcenty, Kombi i Kombi Łosowski gra już od 45 lat. - Nie wyobrażam sobie robienia czegoś innego - mówił w Jedynce Sławomir Łosowski.
rozwiń zwiń