Deszcz nie przestraszył fanów Lata z Radiem we Włocławku

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2016 14:58
W sobotę Lato z Radiem hucznie zainaugurowało trasę koncertową w Legionowie. W niedzielę od rana spotykaliśmy się z naszymi słuchaczami we Włocławku.
Audio
  • O atutach Włocławka opowiadają Tomasz Dziki, Bartosz Nowakowski i Andżelika Żychlewicz (Lato z Radiem/Jedynka)
  • O pasjach mieszkańców Włocławka opowiadają Ina Griszczuk i Michał "Kaczorex" Kaczorowski (Lato z Radiem/Jedynka)
Andrzej Piaseczny bisował we Włocławku dwukrotnie
Andrzej Piaseczny bisował we Włocławku dwukrotnieFoto: Sebastian Gołos/PR

Mimo zmiennej, czasem także nieprzychylnej aury, we Włocławku w niedzielę temperatura rosła z minuty na minutę. Choć z parasolami, na koncertach gwiazd bawiły się tłumy. Publiczność miała okazję zaśpiewać największe hity m.in. zespołu Varius Manx oraz Andrzeja Piasecznego. Drugi dzień z rzędu grali z nami także Maleo Reggae Rockers i Arka Noego.

Jak zapewnia Andżelika Żychlewicz, dyrektor Wydziału Kultury Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta we Włocławku gorąca atmosfera jest zawsze. - Włocławek znajduje się w centrum Polski, otoczony pięknymi lasami, jeziorami. To tutaj są najpiękniejsze bulwary w Polsce - opowiada, zachęcając do odwiedzin. 

Włocławek należy do najstarszych miast w Polsce. O jego historii, a także o dziejach lokalnego browaru w rozmowie ze Sławą Bieńczycką i Bogdanem Sawickim opowiadał Tomasz Dziki, kierownik Archiwum Państwowego. To właśnie nieopodal dawnego browaru było zlokalizowane studio Lata z Radiem. 

Czytaj i słuchaj także >>
lazrstart1200.JPG
Trasa koncertowa "Lato z Radiem 2016" oficjalnie otwarta

Włocławek można podziwiać nie tylko z ziemi, zapewniał o tym Bartosz Nowakowski, balonowy wicemistrz Polski z Aeroklubu Włocławskiego. Jego zdaniem to najpiękniejsze miasto centralnej Polski. A jakie pasje mają młodzi Włocławianie? 

Koncert można było oglądać także na stronie internetowej latozradiem.pl. Ten multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z "Latem z Radiem" 2016 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu "Lata z Radiem", konkursów i wiele innych ciekawostek.


***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi:  Sława Bieńczycka, Małgorzata Raducha, Bogdan Sawicki

Goście: Tomasz Dziki (kierownik Archiwum Państwowego), Ina Griszczuk (założycielka grupy tańca klasycznego Classic), Michał "Kaczorex" Kaczorowski (tancerz), Bartosz Nowakowski (balonowy wicemistrz Polski z Aeroklubu Włocławskiego), Andżelika Żychlewicz (dyrektor Wydziału Kultury Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Włocławek)

Data emisji: 26.06.2016

Godzina emisji: 10-12

gs/kul

Czytaj także

Lato z Radiem - tak było w Legionowie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 10:00
- Trzy, dwa, jeden, start! Rozpoczynamy wielką trasę Lato z Radiem 2016 - ogłosili Sława Bieńczycka i Bogdan Sawicki.
rozwiń zwiń