Marek Sierocki: 30 lat temu byłem piratem

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 13:55
- Nie mówmy tego głośno, ale pierwsze teledyski, które puszczałem w "Teleexpressie" nie były legalne - przyznał w radiowej Jedynce dziennikarz muzyczny.
Audio
  • Marek Sierocki o 30-leciu Teleexpressu (Lato z Radiem/Jedynka)
Redakcja Teleexpressu na zdjęciu archiwalnym z 1987 roku. Drugi od lewej Marek Sierocki
Redakcja Teleexpressu na zdjęciu archiwalnym z 1987 roku. Drugi od lewej Marek Sierocki Foto: PAP/Maciej Billewicz

26 czerwca 1986 roku wyemitowano pierwszy odcinek jednego z najpopularniejszych polskich programów telewizyjnych. Marek Sierocki od początku zajmował się w nim muzyką. Nie mogło być wtedy mowy o prawach autorskich do emisji teledysków, które prezentował. Nie istniały przepisy, które by to regulowały. Nie istniał też rynek pirackich płyt. - Do dziś nie mam ani jednego takiego albumu - zapewniał Marek Sierocki.

30 lat temu czarne krążki Sierocki kupował na giełdzie w Hybrydach oraz na Wolumenie. Poza tym miał kolegów sportowców, którzy często wyjeżdżali za granicę i przywozili mu nowości. Jego zdaniem najlepszym znawcą muzyki wśród polskich sportowców w latach 80. XX wieku był Włodzimierz Nalazek, ówczesny kapitan reprezentacji Polski w siatkówce. – Miał nosa. Oprócz listy, którą mu przygotowywałem, zawsze przywoził 3-4 utwory, które potem stawały się przebojami – mówił gość Jedynki.

Jako znawca rynku muzycznego Marek Sierocki przedstawił również swoje propozycje, które w tym roku mogą stać się przebojami. Mówił o ćwierćfinale EURO 2016 Polska-Portugalia oraz opowiedział o nagraniu wywiadu z Chrisem Reą, który szczególnie utkwił mu w pamięci.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Marek Sierocki (dziennikarz muzyczny)

Data emisji: 28.06.2016

Godzina emisji: 11.20

tj/pg

Czytaj także

Halina Mlynkowa: to najlepsze, co do tej pory nagrałam

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 15:40
- Mam coraz więcej odwagi, na coraz więcej sobie pozwalam - i muzycznie, i wokalnie. To absolutnie moja muzyka, z którą w pełni się utożsamiam - mówi wokalistka o swojej nowej, jeszcze nie wydanej płycie.
rozwiń zwiń