"Lato z Radiem" świętuje 45. urodziny. Posłuchaj wspomnień

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 16:20
- W 1972 roku trafiłem do Polskiego Radia. Pracowałem jako spiker. Później w 1973 roku startowały "Sygnały dnia", które zaczynałem. Dla mnie tak naprawdę "Lato z Radiem" zaczęło się w 1974 roku, więc dla mnie to są 42. urodziny - przyznaje Andrzej Matul.
Audio
  • "Lato z Radiem" świętuje 45. urodziny. Posłuchaj wspomnień (Lato z Radiem/Jedynka)
Słuchacze Lata z Radiem, lata 70. XX wieku
Słuchacze "Lata z Radiem", lata 70. XX wiekuFoto: PAP/CAF/Jolanta Klejn

Słuchaj także >>>
lzr tarnowo 1200x660.jpg
90 lat Polskiego Radia. "Lato z Radiem" zmieniało Radio

- Miałem kiedyś w 3 Programie na Myśliwieckiej dyżur spikerski, po którym zadzwonił do mnie Grzegorz Dziemidowicz. Przedstawił się i powiedział: Szef (Aleksander Tarnawski) czeka na pana na Malczewskiego, bardzo proszę żeby pan podjechał, bo ma do pana bardzo ważną sprawę – wspomina Andrzej Matul. Po rozmowie z dnia na dzień dziennikarz trafił do nowo powstałej audycji. Aleksander Tarnawski wymyślił "Sygnały dnia", "Lato z Radiem", "Cztery pory roku". - Miał genialną intuicję. Te programy po pół wieku wciąż trwają – przypomina Andrzej Matul. 

Swoją przygodę z "Latem z Radiem" wspominała także Marzena Słupkowska, niegdyś jedna z wicemiss "Lata z Radiem", obecnie prezenterka pogody w TVP. - "Lato z Radiem" było programem, którego słuchała niemal cała Polska. Moi bliscy należeli również do grona słuchaczy i to oni namówili mnie do udziału w konkursie. Wybory Miss traktowałam jako wakacyjną przygodę – wspomina wicemiss z 1996 roku.

Skąd się wzięła "Polka Dziadek"? Gdzie najczęściej słuchano audycji "Lata z Radiem"? Dlaczego dziennikarze pracowali wówczas w studiu nazywanym "klatką słowiczą", do którego schodzenia w letnie upały służyły wiadra wypełnione lodem? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 


***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Andrzej Matul (dziennikarz), Marzena Słupkowska (prezenterka telewizyjna)

Data emisji: 1.07.2016

Godzina emisji: 9.21

gs/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Cztery pory roku" - 38 lat na antenie Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 14:08
2 stycznia 1978 roku rozpoczęła się 38-letnia historia audycji, która towarzyszy słuchaczom Pierwszego Programu Polskiego Radia do dziś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Sierocki: 30 lat temu byłem piratem

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 13:55
- Nie mówmy tego głośno, ale pierwsze teledyski, które puszczałem w "Teleexpressie" nie były legalne - przyznał w radiowej Jedynce dziennikarz muzyczny.
rozwiń zwiń