"Szczególny dzień". Lato z Radiem Tarnowie Podgórnym

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 11:30
Niedaleko Poznania, piękna i zadbana Wielkopolska. - Staramy się, aby porządek był, a dzisiaj jest szczególny dzień, święto gminy i wizyta Lata z Radiem - mówił Tadeusz Czajka, wójt gminy Tarnowo Podgórne.
Audio
  • Wójt Tadeusz Czajka o gminie Tarnowo Podgórne (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Szymon Melosik, dyrektor gminnego ośrodka "Sezam", o atrakcjach kulturalnych Tarnowa Podgórnego (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Otolaryngolog, dr Tamara Kąkolewska, o badaniach słuchu (Lato z Radiem/Jedynka)
Karolina Rożej i Bogdan Sawicki z wójtem gminy Tarnowo Podgórne Tadeuszem Czajką
Karolina Rożej i Bogdan Sawicki z wójtem gminy Tarnowo Podgórne Tadeuszem CzajkąFoto: Sebabastian Gołos/Polskie Radio

W sobotę na Stadionie Sportowym w Tarnowie Podgórnym odbędzie się kolejny koncert "Lata z Radiem". O dobrą zabawę dla najmłodszych zadba Arka Noego. Nieco później dla publiczności zaśpiewają także Dawid Kwiatkowski, De Mono oraz Ewa Farna.  

Początek koncertu o godz. 16. Jak zawsze - wstęp wolny! 

Nowoczesne hale i boiska sportowe, atrakcyjna oferta kulturalna, świetnie wyposażone szkoły i przedszkola. Do tego plaża z boiskami sportowymi nad Jeziorem Lusowskim, ciekawe zabytki i Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Ale także: największy rynek pracy w poznańskiej strefie podmiejskiej – 4 700 działających tu firm tworzy ponad 30 000 miejsc pracy. To właśnie gmina Tarnowo Podgórne. Posiada ona też jeden z największych budżetów w województwie wielkopolskim. W mieście powstają hale sportowe, boiska, place zabaw, skateparki, siłownie zewnętrzne czy ścieżki rowerowe. 

Na terenie gminy Tarnowo Podgórne nie brakuje miejsc ciekawych i atrakcyjnych turystycznie i krajobrazowo. Większość szlaków turystycznych wiedzie brzegiem Jeziora Lusowskiego, nad którym utworzono ponad 1000 hektarowy obszar krajobrazu chronionego.

Transmisja wideo wybranych koncertów na stronie latozradiem.pl.
W Lusowie do wypoczynku zaprasza nowoczesna plaża z atrakcyjnym zapleczem sportowo-rekreacyjnym. W pobliżu działa zbudowane przez Gminę Muzeum Powstańców Wielkopolskich. Zgromadzono w nim pamiątki poświęcone Powstańcom, a w szczególności dowódcy Generała Józefa Dowbora Muśnickiego, pochowanego na cmentarzu w Lusowie.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Karolina Rożej, Małgorzata Raducha, Bogdan Sawicki

Data emisji: 2.07.2016

Godzina emisji: 9.21

tj