Energia, siła i pasja na Festiwalu "Ślimakowe Rytmy"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 17:00
Dzięki temu, że prof. Skarżynski udoskonalił metodę wszczepiania implantów ślimakowych uzdolnione osoby wracają muzyki.
Audio
  • Diva operowa Alicja Węgorzewska o wyjątkowym Festiwalu "Ślimakowe Rytmy" (Lato z radiem/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Prof. Henryk Skarżyński wraz z zespołem Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu już po raz drugi zorganizował Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu "Ślimakowe Rytmy".
Uczestnicy festiwalu to osoby, które, dzięki coraz nowocześniejszym implantom słuchowym, mogą realizować swoje muzyczne pasje – grają na instrumentach, komponują, śpiewają i marzą o artystycznej karierze. Niegdyś niesłyszący albo niedosłyszący, obecnie – jako artyści – wykonają swoje ulubione utwory z towarzyszeniem znanych muzyków na wielkiej scenie. Festiwal odbywa się w dniach 11-14 lipca.

Festiwal objęła patronatem medialnym radiowa Jedynka, a Światowe Centrum Słuchu z Kajetan jest obecne na tegorocznej trasie Lata z radiem, w specjalnym mobilnym gabinecie każdy może poddać się bezpłatnym badaniom słuchu. Gość audycji Alicja Węgorzewska, wybitna śpiewaczka operowa i  jurorka festiwalu, ze wzruszeniem tłumaczy na czym polega jego niezwykłość: - Podziwiam desperację, siłę i entuzjazm uczestników, którzy przybywają na "Ślimakowe Rytmy" z różnych - nawet bardzo dalekich, zakątków świata. W przesłuchaniach i koncercie wzięło udział ponad 100 osób. Są to dzieci i młodzież muzykująca na swoich instrumentach narodowych. Najmłodszy uczestnik ma 6 lat. Udział w festiwalu to dla nich rodzaj terapii.- dodała Alicja Węgorzewska. 

Alicja Węgorzewska opowiedziała też na jakich instrumentach grają uczestnicy festiwalu.

Radiowa Jedynka zaprasza również na specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z "Latem z Radiem" 2016 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu redakcyjnego "Lata z Radiem", konkursów i wiele innych ciekawostek.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Alicja Węgorzewska (śpiewaczka operowa)

Data emisji: 12.07.2016

Godzina emisji: 11.36

ab/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Henryk Skarżyński: udało nam się stworzyć polską szkołę w nauce światowej

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2016 09:27
W jakich zawodach uszy powinny zostać objęte szczególną ochroną? W jakim wieku warto zwrócić szczególną uwagę na swój słuch? Narodowy Test Słuchu to kolejne działanie Światowego Centrum Słuchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wokalista AC/DC może odzyskać słuch... w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 08:31
- Obserwując moich pacjentów wiem, że leczenie, które prowadzimy od kilkunastu lat, pozwala kontynuować karierę artystyczną. Brian Johnson ma szansę normalnie funkcjonować, oby skorzystał z naszego zaproszenia - mówi prof. Henryk Skarżyński, szef Światowego Centrum Słuchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ślimakowe Rytmy" - festiwal muzycznych barw z całego świata

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 15:55
- W tym roku nie będzie ograniczenia instrumentów. Oprócz skrzypiec, fortepianu, wiolonczeli czy saksofonu będą też na przykład tradycyjne chińskie instrumenty, jak cytra czy lutnia - mówi Barbara Kaczyńska, współorganizatorka festiwalu "Ślimakowe Rytmy".
rozwiń zwiń