Jak podróżować po świecie za darmo

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 10:38
Władysław Labuda – młody człowiek z Lęborka, nie mając wielkich pieniędzy, w trakcie 947 dni odbył podróż dookoła świata.
Audio
  • Jak zwiedzać świat i nie wydawać na to pieniędzy (Lato z radiem/Jedynka)
Wyprawę trzeba zawsze dobrze zaplanować - radzi podróżnik i autor książki Jak podróżować za darmo (Lato z radiemJedynka)
Wyprawę trzeba zawsze dobrze zaplanować - radzi podróżnik i autor książki "Jak podróżować za darmo" (Lato z radiem/Jedynka)Foto: Glow Images/East News

Nasz gość od lat zwiedza nawet odległe kontynenty praktycznie za darmo. Podróże to dla niego najlepszy sposób, by - jak sam mówił - "podczas jednego życia przeżyć kilka żyć".

Podróżnik wyjaśniał jak należy się przygotować do takiej wyprawy. - Po pierwsze trzeba zdobyć się na odwagę - instruował Labuda. -  Potem trzeba się przygotować mentalnie i uświadomić sobie, że są na szczęście na tym świecie rzeczy cenniejsze niż pieniądze. Ja wychodzę z takiego założenia, że jadę coś ofiarować napotkanym ludziom i zazwyczaj jest to praca moich rąk, umysłu lub serca - kontynuował nasz gość. - Poza przygotowaniem mentalnym, koniecznej jest planowanie i właśnie praktycznie przygotowanie do wyprawy opisałem w swojej książce. Czytelnik znajdzie tam sposoby na to, by nie płacić za nocleg czy wyżywienie - dodał Labuda.

Poinformował, że są specjalne strony internetowe ułatwiające darmowe podróżowanie, gdzie rejestrują się zarówno poszukujący transportu jak i kierowcy skłonni wziąć kogoś „na pokład”.

Nasz gość ujawnił najbardziej fascynujące miejsca, które odwiedził w ostatnich latach. Zachęcamy do posłuchania nagrania audycji.  

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście:  Władysław Labuda (podróznik i autor książki „Jak podróżować za darmo")

Data emisji: 20.07.2016

Godzina emisji: 9.23

ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Autostop, autostop, wsiadaj bracie dalej hop!

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 11:00
W latach 60. cała Polska śpiewała przebój Karin Stanek pt. "Jedziemy autostopem". Ten tani sposób zwiedzania świata jest wciąż popularny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekrety udanego podróżowania autostopem

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 12:00
W XXI wieku podróżowanie autostopem wciąż jest ogromnie popularne, nawet w najbardziej odległych i egzotycznych krajach świata. Gdy chcemy podróżować w ten sposób warto zadbać o... schludny wygląd. - Kierowca się czuje wtedy pewniejszy, że zabiera osobę, która nie będzie stanowić zagrożenia - przypomina Michał Witkiewicz z Polskiego Klubu Przygody.
rozwiń zwiń