Lato z Radiem 2016. Rabka Zdrój - Miasto Dzieci Świata

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2016 10:40
- Od wielu, wielu lat Rabka jest miastem przyjaznym dzieciom. Wszystko, co tu robimy jest skierowane właśnie do tych najmłodszych milusińskich - mówi w radiowej Jedynce burmistrz Ewa Przybyło.
Audio
  • Rozmowa z Ewą Przybyło - burmistrz Rabki Zdrój i Wojciechem Kusiakiem - wicedyrektorem Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Rozmowa z Robertem Wójciakiem - wiceburmistrzem Rabki Zdrój i Joanną Lelek - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Rozmowa z Agnieszką Kunikowską z Polskiego Radia Dzieciom (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Joszko Broda i dzieci z zespołu dzielą się wrażeniami tuż po ich koncercie (Lato z radiem extra/Jedynka)
  • Rozmowa z Ewa Przybyło - burmistrz Rabki Zdrój i Adamem Ślusarczykiem - dyrektorem ARiMR (Lato z Radiem extra/Jedynka)
  • Partycja Markowska dzieli się wrażeniami z koncertu w Rabce-Zdroju (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
Sława Bieńczycka i Bogdan Sawicki przy pomniku przed wyremontowanym dworcem PKP w Rabce Zdrój
Sława Bieńczycka i Bogdan Sawicki przy pomniku przed wyremontowanym dworcem PKP w Rabce ZdrójFoto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Zaszczytny tytuł "Miasto Dzieci Świata" został przyznany Rabce Zdrój w 1996 roku na wniosek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. W tym samym roku w mieście utworzono również Muzeum Orderu Uśmiechu, organizowane są tam również Światowe Zloty Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Bogactwami naturalnymi Rabki są solanki, wykorzystywane głównie do leczenia schorzeń układu oddechowego i krążenia. Sercem miejscowości jest zrewitalizowany w ostatnich latach Park Zdrojowy - doskonałe miejsce relaksu zarówno dla kuracjuszy i turystów, jak i mieszkańców. W pobliżu źródła "Helena" funkcjonuje ogólnodostępna i bezpłatna Tężnia Solankowa, a także Pijalnia Wód Mineralnych.

Podczas pobytu w Rabce można poznać bogactwo góralskiego folkloru oraz oryginalne tradycje rzemieślnicze. Atrakcją miasta są spotkania z twórcami ludowymi w ich pracowniach oraz warsztaty garncarstwa, rzeźbiarstwa i malarstwa na szkle. Warto odwiedzić także przepiękny drewniany kościół z 1606 roku, gdzie mieści się obecnie Muzeum im. Władysława Orkana, z bogatą ekspozycją etnograficzną.

A w sobotnie popołudnie i wieczór (23.07) Rabkę Zdrój wypełniły dźwięki płynące ze sceny Lata z Radiem. Przed publicznością wystąpiły Dzieci z Brodą, Łzy, Patrycja Markowska oraz gwiazda wieczoru – grupa Perfect.

Dzięki poszerzonej współpracy Polskiego Radia i Telewizji Polskiej część tegorocznych koncertów można oglądać na żywo dzięki realizacji telewizyjnej na stronie latozradiem.pl. Ponadto obszerne materiały są retransmitowane na antenie TVP3.

Radiowa Jedynka zaprasza na specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z „Latem z Radiem” 2016 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu redakcyjnego „Lata z Radiem”, konkursów i wiele innych ciekawostek. W wakacyjne soboty i niedziele, dzięki transmisji wideo na stronie, każdy będzie mógł zobaczyć występy gwiazd „Lata z Radiem”. Obszerne relacje z tych wydarzeń – w postaci galerii zdjęć i filmów – również zostaną zamieszczone w serwisie.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzą: Małgorzata Raducha, Sława Bieńczycka, Bogdan Sawicki

Goście: Ewa Przybyło (burmistrz Rabki Zdrój), Wojciech Kusiak (wicedyrektor Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce Zdrój), Robert Wójciak (wiceburmistrz Rabki), Joanna Lelek (dyrektor miejskiego Ośrodka Kultury), Agnieszka Kunikowska (Polskie Radio Dzieciom)

Data emisji: 23.07.2016

Godzina emisji: 9.23

pg/kul

Czytaj także

Lato z Radiem 2016: Inowrocław, czyli miasto z najczystszym powietrzem

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 13:00
- Inowrocław to jedyne miasto w Polsce, które spełnia wymogi Światowej Organizacji Zdrowia, jeśli chodzi o czystość powietrza - przypomina z dumą Ryszard Brejza, prezydent miasta. Przepiękne miasto Kujaw kusi nie tylko swoimi zdrowotnymi właściwościami, także bogactwem kwiatów. Dywany kwiatowe tworzy 110 tys. kwiatów, a w Ogrodach Zapachu kwitnie 4,5 tys. róż. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na skrzyżowaniu dróg. Lato z Radiem w Płońsku

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2016 13:00
Wielkim atutem Płońska jest jego położenie u zbiegu dwóch głównych arterii komunikacyjnych Polski: biegnącej z południa na północ, przebiegającej przez Warszawę, trasy nr 7, oraz przecinającej nasz kraj z południowego wschodu ku północnemu zachodowi, trasy nr 10.
rozwiń zwiń