X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Peru. Kondory jak artyści i kanion odkryty przez Polaków

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 20:22
- Zwiedziłem trochę świata, ale Peru to przedziwna podróż w czasie, bo takich miejsc już nie ma na świecie. Gdy ogląda się rzezy, które zbudowali Inkowie, to wydaje się, że odwiedził ich ktoś z kosmosu, bo to jest wprost niemożliwe - mówi aktor Jacek Wójcicki.
Audio
  • Jacek Wójcicki opowiada o wyprawie do kanionu Colca w Peru (Lato z Radiem/ Jedynka)
Ściany kanionu Colca wznoszą się z lewej strony na ponad 3200 m nad poziom rzeki, zaś z prawej - na 4200 m. Według niektórych źródeł jest uważany za najgłębszy kanion na Ziemi i jest dwa razy głębszy od Wielkiego Kanionu Kolorado w USA
Ściany kanionu Colca wznoszą się z lewej strony na ponad 3200 m nad poziom rzeki, zaś z prawej - na 4200 m. Według niektórych źródeł jest uważany za najgłębszy kanion na Ziemi i jest dwa razy głębszy od Wielkiego Kanionu Kolorado w USAFoto: Glow Images/East News

Jacek Wójcicki poza życiem aktorskim i scenicznym bardzo lubi podróżować. Niedawno wrócił z Peru, gdzie zdobywał najgłębszy kanion na świecie. - Byłem na 35. rocznicy odkrycia dla świata kanionu Colca, czego dokonała grupa studentów z Krakowa. Od tego czasu kanion stał się drugą po Machu Picchu wielką atrakcją turystyczną Peru, aczkolwiek jest to cel siłowo-próbny, bo tam się nie dojedzie, tylko trzeba zejść szlakiem, który prowadzi 14 kilometrów w dół z 3700 metrów na 1200 m n.p.m. - opowiada wokalista.

Jak śpiewanie pomaga w turystycznym poznawaniu świata, co kondory z kanionu Colca mają wspólnego z artystami, na jakie polskie akcenty można natknąć się w Peru i jakie miejsca Jacek Wójcicki poleca na wakacyjny wyjazd, dowiesz się z nagrania audycji.***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Jacek Wójcicki (krakowski aktor i wokalista)

Data emisji: 22.07.2016

Godzina emisji: 9.23

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak podróż z dzieckiem zamienić w ogromną frajdę?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 21:21
- Podróż z dzieckiem to nie tylko obawy i problemy, ale przede wszystkim ogromna frajda, bo nie ma nic piękniejszego niż pokazywać naszemu dziecku świat - opowiada Magdalena Pinkwart.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na skrzyżowaniu dróg. Lato z Radiem w Płońsku

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2016 13:00
Wielkim atutem Płońska jest jego położenie u zbiegu dwóch głównych arterii komunikacyjnych Polski: biegnącej z południa na północ, przebiegającej przez Warszawę, trasy nr 7, oraz przecinającej nasz kraj z południowego wschodu ku północnemu zachodowi, trasy nr 10.
rozwiń zwiń