Lato z Radiem 2016. Papieskie miasto Kraków

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2016 13:17
- Wszystkie pielgrzymki Jana Pawła II albo zaczynały się, albo kończyły w Krakowie. Każdy w mieście zdawał sobie sprawę, że to ogromy obowiązek, ale i wielki zaszczyt. To samo dotyczy Światowych Dni Młodzieży - mówi Stanisław Dziedzic z krakowskiego ratusza.
Audio
  • Stanisław Dziedzic - dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UM w Krakowie - o Światowych Dniach Młodzieży (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Rozmowa z Katarzyną Bury z Muzeum Podgórza/Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i Ryszardem Kozikiem z Muzeum PRL w Krakowie (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Rozmowa z Justyną Kuską – rzecznik prasowym Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie , Izabelą Chyłek - właścicielką Pauzy In Garden i Piotrem Kempfem – dyrektor Zieleni Miejskiej w Krakowie (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
Stanisław Dziedzic w rozmowie ze Sławą Bieńczycką i Bogdanem Sawickim
Stanisław Dziedzic w rozmowie ze Sławą Bieńczycką i Bogdanem Sawickim Foto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Na pielgrzymów, którzy odwiedzą gród Kraka w czasie rozpoczynających się 26 lipca ŚDM, czeka mnóstwo atrakcji. Miasto przyciąga niepowtarzalną atmosferą i unikatowym w światowej skali, największym zespołem zabytkowym w Polsce obejmującym ponad 6 tysięcy bezcennych obiektów architektury.

Światowe Dni Młodzieży 2016 - serwis specjalny >>>

Na odkrycie czekają skarby Starego Miasta, zabytki żydowskiego Kazimierza, urok Zwierzyńca i zarazem socrealistyczne klimaty Nowej Huty. A już zaledwie kilka kilometrów od centrum – cisza wznoszącego się nad brzegiem Wisły tynieckiego Opactwa Benedyktynów czy, nieco dalej, malownicze pejzaże podkrakowskich dolinek, Puszczy Niepołomickiej, Ojcowskiego Parku Narodowego i wyjątkowe podziemne przestrzenie Kopalni Soli w Wieliczce.

Podążając krakowskimi ścieżkami królów, artystów i uczonych, można poczuć i poznać historię, tradycję i współczesność całej Polski. Podczas spaceru po mieście, warto zwrócić uwagę na niezliczone kawiarnie, puby i restauracje, tętniące życiem o prawie każdej porze dnia i roku.

A już dziś o 16.00 na Rynku Podgórskim rozpocznie się koncert Lata z Radiem. Na scenie pojawią się kolejno Arka Noego, Krzysztof Antkowiak, Luxtorpeda oraz gwiazda wieczoru - grupa Perfect. Koncert poprowadzi dziennikarz "Muzycznej Jedynki" – Marcin Kusy.

Podczas imprezy o rodzinną atmosferę zadba ekipa Polskiego Radia Dzieciom, a w specjalnym studiu plenerowym na słuchaczy Radiowej Jedynki, zarówno tych najmłodszych, jak i trochę starszych, będą czekali dziennikarze: Sława Bieńczycka i Bogdan Sawicki, którzy zdradzą sekrety pracy w radiu, a ze wszystkimi chętnymi przeprowadzą wywiady.

Dzięki poszerzonej współpracy Polskiego Radia i Telewizji Polskiej część tegorocznych koncertów można oglądać na żywo dzięki realizacji telewizyjnej na stronie latozradiem.pl. Ponadto obszerne materiały są retransmitowane na antenie TVP3.

Radiowa Jedynka zaprasza na specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z „Latem z Radiem” 2016 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu redakcyjnego „Lata z Radiem”, konkursów i wiele innych ciekawostek. W wakacyjne soboty i niedziele, dzięki transmisji wideo na stronie, każdy będzie mógł zobaczyć występy gwiazd „Lata z Radiem”. Obszerne relacje z tych wydarzeń – w postaci galerii zdjęć i filmów – również zostaną zamieszczone w serwisie.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzą: Małgorzata Raducha, Sława Bieńczycka, Bogdan Sawicki

Goście: Stanisław Dziedzic (dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta w Krakowie), Katarzyna Bury (kierownik pracowni Muzeum Podgórza/Muzeum Historycznego Miasta Krakowa), Ryszard Kozik (Muzeum PRL)

Data emisji: 24.07.2016

Godzina emisji: 10.24

pg/jp

Czytaj także

Lato z Radiem 2016. Solec Kujawski to "stolica" Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2016 12:00
W sobotę ekipa "Lata z Radiem" zawitała do Solca Kujawskiego, miasta szczególnego dla radiowej Jedynki. To tu znajdują się 2 maszty, dzięki którym słychać nas na falach długich i za granicą. To także w tej okolicy narodziła się idea "Lata z Radiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem 2016. Rabka Zdrój - Miasto Dzieci Świata

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2016 10:40
- Od wielu, wielu lat Rabka jest miastem przyjaznym dzieciom. Wszystko, co tu robimy jest skierowane właśnie do tych najmłodszych milusińskich - mówi w radiowej Jedynce burmistrz Ewa Przybyło.
rozwiń zwiń