Rocznica Powstania Warszawskiego z pieśnią na ustach

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 13:19
Już wieczorem w Warszawie rozpocznie się koncert piosenek powstańczych. - To akcja, którą Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje 1 sierpnia od wielu lat - przypomina Anna Kotonowicz, rzeczniczka muzeum.
Audio
  • Anna Kotonowicz o inicjatywach Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji 72. rocznicy wydarzeń z 1944 roku (Lato z Radiem/Jedynka)
- W śpiewniku znajdziemy m.in. teksty piosenek Warszawianka 1831, Marsz Mokotowa i Pałacyk Michla - mówi Anna Kotonowicz
- W śpiewniku znajdziemy m.in. teksty piosenek "Warszawianka 1831", "Marsz Mokotowa" i "Pałacyk Michla" - mówi Anna KotonowiczFoto: Rafał Guz/PAP

Wspólne śpiewanie na stołecznym placu Piłsudskiego rozpocznie się o godz. 20. - W ten sposób również pokazujemy, że pamietamy o bohaterach z 1944 roku. W zeszłym roku przyszło prawie 30 tys. osób: rodziny z dziećmi, rowerzyści, seniorzy. Na zachętę dodam, że będą rozdawane śpiewniki z tekstami 19 piosenek powstańczych, zostaną one także wyświetlone na talebimach - podkreśla gość radiowej Jedynki.

Powstanie Warszawskie - serwis specjalny >>>

Anna Kotonowicz opowiada w audycji także o innych inicjatywach muzeum z okazji 72. rocznicy Powstania Warszawskiego: spektaklu "Gdzie ty idziesz dziewczynko?" w reżyserii Agnieszki Glińskiej oraz fotograficznej grze miejskiej "Twoja klisza z Powstania".

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Anna Kotonowicz (rzeczniczka Muzeum Powstania Warszawskiego)

Data emisji: 1.08.2016

Godzina emisji: 11.35

pg/mg

Czytaj także

Jan Ołdakowski: corocznym testem wspólnoty jest godzina 17.00, ważne, żeby nas połączyła

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 08:19
- To, że dyskutujemy o sensie Powstania Warszawskiego dowodzi, że jest ono istotnym tematem – powiedział w "Sygnałach Dnia" Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. "Musieliśmy o to miasto walczyć"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 09:03
- Szedł oddział, a ja szłam za nimi - wspominała w radiowej Jedynce Halina Jędrzejewska, pseudonim "Sławka", sanitariuszka w Powstaniu Warszawskim.
rozwiń zwiń