"Z Gruntu Polska". Festiwal dla zakupowych patriotów

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 14:35
- Wędliny, chleby, kiszonki, miody, nalewki i piwa regionalne - tych (i wielu innych) produktów będzie można spróbować podczas I Festiwalu Polskiej Żywności "Z Gruntu Polska", który odbędzie się 6-7 sierpnia w Borkach-Kosach k. Siedlec.
Audio
  • Tomasz Mocarski oI Festiwalu Polskiej Żywności "Z Gruntu Polska" (Lato z Radiem/Jedynka)
Kiszonki są ważnym elementem polskiej kuchni już od kilkuset lat
Kiszonki są ważnym elementem polskiej kuchni już od kilkuset latFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Cel wydarzenia to promocja wartościowych polskich produktów. - To, co kiedyś wydawało się zwykłe, bo lokalne, teraz w oczach ludzi z dużych miast jawi się jako niezwykłe, luksusowe. Na to nakłada się jeszcze nuta patriotyzmu gospodarczego - przekonuje dyrektor festiwalu Tomasz Mocarski.

Wydarzenie rozpoczyna ogólnopolską kampanię promującą specjalny znak, którym producenci będą mogli dobrowolnie oznakować żywność o polskim pochodzeniu. Patronem medialnym I Festiwalu Polskiej Żywności "Z Gruntu Polska" jest Polskie Radio.

Imprezie towarzyszą debaty na tematy gospodarcze i społeczne, pokazy przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik i koncerty. Gwiazdą wydarzenia będzie Margaret, ale nie tylko! Z audycji dowiecie się, kto jeszcze wystąpi podczas festiwalu.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Tomasz Mocarski (dyrektor I Festiwalu Polskiej Żywności "Z Gruntu Polska")

Data emisji: 4.08.2016

Godzina emisji: 11.37

mg/pg

Czytaj także

Lubisz ryby i owoce morza? Jedz niezagrożone

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 07:11
- Co 20 minut znika jeden gatunek zwierząt, wsród nich ryby i owoce morza. Zasoby ryb dramatycznie się kurczą - mówi Paweł Średziński z WWF.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mleko pod lupą. Wiesz, co pijesz?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 19:02
Jaką drogę przechodzi mleko zanim trafi na sklepowe półki, które wybrać i jak je przechowywać? Tę wiedzę powinien mieć każdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja niszczy polską żywność. "Bo jest niezdrowa”

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 13:46
Władimir Putin podpisał dekret nakazujący utylizację żywności, która nielegalnie została wwiezione do Rosji. Chodzi o towary z krajów zachodnich, objęte embargiem.
rozwiń zwiń