X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Jest w orkiestrach dętych jakaś siła"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 11:10
- Polskie orkiestry wojskowe są znane, rozpoznawalne i oczekiwane na świecie. Tak jak cała nasza armia jest zawodowa, tak i w orkiestrach grają w przeważającej większości absolwenci akademii muzycznych - tłumaczył płk dr Paweł Lewandowski.
Audio
  • płk dr Paweł Lewandowski zaprasza na 51. Konkurs Orkiestr Wojskowych (Lato z Radiem/Jedynka)
Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej na Placu Zamkowym w Warszawie
Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej na Placu Zamkowym w WarszawieFoto: Tomasz Gzell /PAP

Obecnie w Polsce mamy 20 orkiestr wojskowych.- To mało - stwierdził nasz gość. - Potrzeby są ogromne. Rocznie grają ponad 5 tysięcy razy na uroczystościach patriotycznych, patriotyczno-religijnych, wojskowych i państwowych - dodał płk Lewandowski.

Podkreślił, że orkiestra wojskowa może zagrać niemal wszystko i to właśnie przyciąga publiczność. - Nasi muzycy mają bardzo zróżnicowany repertuar, od ambitnej wielkiej sceny operowej, poprzez operetkę, jazz, rock, klasyczną muzykę filmową, i - oczywiście - tradycyjne marsze wojskowe i piosenki żołnierskie, które najlepiej wyrażają ducha polskiej armii - dodał nasz gość.

Kim są muzycy wojskowych orkiestr i jak łączą służbę żołnierską z obowiązkami artystycznymi? O tym w nagraniu audycji. Gość Bogdana Sawickiego zaprosił też do Świeradowa Zdroju, gdzie 24 i 25 września, już po raz 51. odbędzie się Konkurs Orkiestr Wojskowych.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: płk dr Paweł Lewandowski (szef oddziału kultury i tradycji orężnych w departamencie edukacji, kultury i dziedzictwa MON)

Data emisji: 21.09.2016

Godzina emisji: 10.17

ab/tj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zespół Wojska Polskiego - muzyka ku chwale ojczyzny

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2016 18:18
- Jestem bardzo dumny, że mogę kierować największą instytucją kultury w wojsku - mówił w Jedynce Adam Martin, dyrektor Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Makowiecki zaprasza na festyn patriotyczny

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2016 15:45
15 sierpnia w Warszawie odbędzie się festyn patriotyczny z okazji 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wystąpi tam m.in. Lech Makowiecki, autor płyt "Katyń 1940. Ostatni list. Ballady Lecha Makowieckiego", "Patriotyzm" oraz "Obudź się, Polsko".
rozwiń zwiń