X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Płońsk. Sezon plenerowych audycji rozpoczęty!

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 13:18
Przy parku im. Konstytucji 3 Maja w Płońsku stanęło plenerowe studio "Lata z Radiem". Przed popołudniowym koncertem atrakcje miasta odkrywali przed słuchaczami Jedynki Monika Tarka i Robert Kilen.
Audio
  • Monika Tarka i Robert Kilen odkrywają atrakcje Płońska (Lato z Radiem/Jedynka)
Studio plenerowe Lata z Radiem w Płońsku
Studio plenerowe "Lata z Radiem" w PłońskuFoto: Marcin Nowakowski

1020 lat temu ścięto drzewa do budowy warownego grodu, w miejscu którego dziś leży Płońsk w województwie mazowieckim. To właśnie w tym mieście Henryk Sienkiewicz napisał swoją pierwszą powieść. Tu mieszkał także jeden z najbardziej znanych polskich astronomów – Jan Walery Jędrzejewicz.

Teraz to miasto nowoczesne, stawiające na najnowsze rozwiązania technologiczne i ekologiczne. Jak uzyskać energię ze ścieków? Na czym polega sekret smaku płońskiej paschy? Czy w jednym z tamtejszych uli mieszka pszczółka Maja? I jaka legenda wiąże się z herbem Płońska? O tym w nagraniu audycji.

***

Radiowa Jedynka szykuje wiele atrakcji zarówno na antenie, jak i podczas największej w Polsce letniej trasy koncertowej. We wszystkie soboty i niedziele aż do końca sierpnia "Lato z Radiem" odwiedzi 20 miejscowości.

Trasa Lata z Radiem 2017 Trasa Lata z Radiem 2017

Gwiazdami tegorocznego "Lata z Radiem" będą: Arka Noego, Maleo Reggae Rockers, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, T-Love, Blue Cafe, Jary Oddział Zamknięty, Andrzej Piaseczny, Dawid Kwiatkowski, De Mono, Viola Brzezińska, Hey, Maryla Rodowicz, Ira, Mateusz Mijał, Pectus, Michał Szpak, Cleo, Rafał Brzozowski, Patrycja Markowska, Margaret, Jerzy Grunwald, Feel, Lady Pank, Halina Młynkowa, Magdalena Steczkowska, Papa De, Tomasz Kamiński, Urszula, HLA Transplantologia, Kombii, Red Lips, Małgorzata Ostrowska, Enej, Szymon Wydra & Carpe Diem, Katarzyna Popowska, Afromental, Zakopower, Golec uOrkiestra, Ania Dąbrowska, Tercet czyli Kwartet, Bum Bum Orkestar.

Transmisję wideo z każdego koncertu będzie można obejrzeć na stronie latozradiem.pl oraz jedynka.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzą: Monika Tarka i Robert Kilen

Goście: Andrzej Pietrasik (burmistrz Płońska), Filip Przedpełski (Urząd Miasta w Płońsku), Mirosława Krysiak (kierownik Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska), Aleksandra Nickielewicz (laryngolog), Piotr Budziszewski (prezes koła pszczelarzy w Płońsku), Edyta Gołecka (kierownik artystyczna grupy taneczno-marszowej "Mażoretki"), Marcin Bogucki (wicemistrz Europy w kulturystyce), Daniel Sawicki i Katarzyna Chudzyńska (Karma Kultury), Leszek Kalkowski (kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Con Grazia"), Dariusz Matuszewski (Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Płońsku), Adam Derdziszowski (szef koła miłośników astronomii w Płońsku), Andrzej Świercz (prezes klubu biegacza w Płońsku), Tadeusz Mytnik (srebrny medalista olimpijski w kolarstwie szosowym), Tomasz Rembecki i Mariusz Unieżyski (trenerzy piłkarscy), Weronika Dobies (tamburmajorka), Dariusz Marczewski (prezes Elektrociepłowni w Płońsku), Sławomir Jarosławski (prezes Stowarzyszenia "Idziemy na spacer"), Szymon Wydra (lider zespołu Carpe Diem)

Data emisji: 10.06.2017

Godzina emisji: 9.14-11.52

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lato z Radiem 2017. "To największa trasa koncertowa w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 12:40
- Żadna stacja radiowa nie odważyła się na przeprowadzenie tak ogromnego przedsięwzięcia i tylko Jedynkę stać organizacyjnie, żeby to zrobić - powiedział Mariusz Staniszewski, wiceprezes Polskiego Radia, w czasie konferencji zapowiadającej to duże, letnie wydarzenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lata z Latem" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 15:30
Lato z Radiem to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najdłużej nadawanych audycji w polskim eterze.
rozwiń zwiń