Grzegorz Małecki o wpadce przy nagrywaniu "Ogniem i mieczem"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 14:40
Zeszłoroczne wakacje w radiowej Jedynce upłynęły nie tylko pod znakiem "Lata z Radiem", ale także powieści "Ogniem i mieczem". Grzegorz Małecki przeczytał ją na naszej antenie w całości.
Audio
  • Grzegorz Małecki o tym, co się wydarzyło w trakcie nagrywania "Ogniem i mieczem" (Lato z Radiem/Jedynka)
Grzegorz Małecki
Grzegorz MałeckiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Opowiada również o kulisach nagrywania powieści "Ogniem i mieczem", którą nadawaliśmy w ubiegłe wakacje. - To była nieprawdopodobna przygoda. - Nagrałem dwa tomy bez jednego skrótu. A najlepsze było to, że gdy nagraliśmy pierwszy z nich, to okazało się, że jest jakiś błąd techniczny w zapisie i musimy nagrywać wszystko jeszcze raz. Czyli de facto przeczytałem trzy tomy "Ogniem i mieczem"! Pracowaliśmy nad tym prawie trzy tygodnie, niejednokrotnie spotykając się po nocach, kończąc o drugiej, trzeciej, w Polskim Radiu nie było już nikogo - wspomina.

Grzegorz Małecki dał się poznać także jako wokalista. W 2015 roku nagrał płytę pt. "Marmolada na księżycu" z tekstami Grzegorza Wasowskiego i muzyką Macieja Małeckiego. Wspominał pracę nad tym albumem. - Udało mi się stworzyć płytę, na której gra momentami ponad 80 muzyków - wielka Polska Orkiestra Radiowa plus big band pod wodzą Henryka Miśkiewicza, w którym gra m.in. Marek Napiórkowski. Ogółem - dziesiątki najwybitniejszych muzyków z Polski i ja między nimi - aktor na co dzień nieśpiewający - przekonuje.

W audycji zdradza też, dlaczego - mimo fascynacji Sienkiewiczem - uważa jego powieści historyczne za literaturę klasy B. Opowiada także o pewnej wpadce, która przydarzyła się na scenie Janowi Englertowi.

***

Tytuł audycji: "Lato z radiem"

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Grzegorz Małecki (aktor)

Data emisji: 3.07.2017

Godzina emisji: 9.24

mg/ag

Czytaj także

Teatr Montownia: rzuciliśmy się na "Quo Vadis" jak lwy na chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 02:01
- Jesteśmy jak zespół rockowy, który pomimo kryzysów potrafi być ze sobą dłużej niż rok czy dwa - mówi Rafał Rutkowski z Teatru Montownia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktor między podmiotem i przedmiotem według Wojciecha Pszoniaka

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2017 17:57
- W dzisiejszym szybkim i płytkim świecie, w którym bardzo oddaliśmy się od człowieka, mylą nam się dwa pojęcia: wartość i cena - mówi w radiowej Jedynce aktor Wojciech Pszoniak.
rozwiń zwiń