Ludzie z pasją: twórcy Muzeum Dwóch Imperiów

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 14:00
Tym razem audycja "Lato z radiem" poświęcona była osobom, które mają nietypowe hobby. Wśród nich są 14-letni Julian Klauza i jego tata Tomasz - twórcy największej w Polsce kolekcji eksponatów związanych z sagą "Gwiezdne wojny".
Audio
  • Julian i Tomasz Klauzowie o swoim Muzeum Dwóch Imperiów (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Jarosław Płotkowski o konstruowaniu machin oblężniczych (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Dorota Bogdanowicz o swojej kolekcji długopisów (Lato z Radiem/Jedynka)
Eksponaty należące do Juliana i Tomasza Klauzów
Eksponaty należące do Juliana i Tomasza KlauzówFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Ta historia to gotowy podręcznik spełniania marzeń. - Miałem może 10 lat, kiedy z kolegą wpadliśmy na pomysł, że jak będziemy dorośli, to stworzymy Muzeum Gwiezdnych Wojen. Dziś kolekcja liczy już ok. 5 tys. egzemplarzy, bo trafiliśmy w dobrą dziurę w czasoprzestrzeni i rozwijamy się znacznie szybciej niż się spodziewaliśmy. To wynika pewnie z magii przyciągania się przedmiotów - mówi Julian.

Ojciec i syn prowadzą Muzeum Dwóch Imperiów w pałacu Witaszyce, są też właścicielami kolekcji pokazywanej do końca wakacji w Karpaczu i planują otwarcie kolejnego muzeum w Toruniu.

W audycji o swoim hobby opowiedzieli także Jarosław Płotkowski - konstruktor machin oblężniczych oraz Dorota Bogdanowicz - posiadaczka 39 458 długopisów.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Roman Czejarek

Autorka materiału: Agnieszka Ciecierska

Goście: Julian i Tomasz Klauza (Muzeum Dwóch Imperiów), Jarosław Płotkowski (konstruktor machin oblężniczych) oraz Dorota Bogdanowicz (kolekcjonerka długopisów)

Data emisji: 4.07.2017

Godzina emisji: 11.18

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poznaj sekrety gier karcianych. Renata Dancewicz i brydż

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 11:03
Poker, blackjack, brydż - w "Lecie z Radiem" mówiliśmy o tajnikach pracy w kasynie oraz o prawdziwej pasji karcianej, która pochłonęła aktorkę Renatę Dancewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Chojnacki. Muzyk chory na szybkie auta

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 14:30
Robert Chojnacki - wieloletni saksofonista DeMono i kompozytor piosenek - poza muzyką fascynuje się też samochodami. - Przez 11-12 lat jeździłem marką Porsche. Zacząłem od boxtera, skończyłem na 911 turbo - mówi.
rozwiń zwiń