X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Armenia - piękno i smutek wśród wrogów

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 12:00
- Zawsze mówimy, ze Polska leży w fatalnym miejscu, bo między wielką Rosją a groźnymi Niemcami. Wyobraźmy sobie kraj, który ma dziesięć razy gorsze położenie geograficzne, i to od tysięcy lat - mówi o Armenii Sergiusz Pinkwart, dziennikarz, bloger i podróżnik. 
Audio
  • Podróżnik Sergiusz Pinkwart o wyjątkowości Armenii (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Lilit Karapetyan o życiu w Armenii (Lato z Radiem/Jedynka)
Klasztor  Sevanavank nad jeziorem Sevan w Armenii
Klasztor Sevanavank nad jeziorem Sevan w ArmeniiFoto: Shutterstock.com/eFesenko

Gość audycji opowiada, że w odległych stuleciach wszystkie narody, które chciały wejść z Azji do Europy, musiały przemaszerować przez Armenię. Do dziś kraj graniczący z Turcją, Gruzją, Azerbejdżanem i Iranem właściwie nie ma w swoim regionie przyjaciół. - Ormianie mają ich dopiero w Rosji, do której żywią też ogromne pretensje. Większa część historycznej Armenii leży obecnie w Turcji, Turcy dostali od Lenina Ararat, świętą górę Ormian, na której Noe wylądował swoją arką - przekonuje Sergiusz Pinkwart.

Dziennikarz i podróżnik mówi też, że w twarzach Ormian wciąż można wyczytać smutek: - Oni cały czas mają poczucie krzywdy, nie przepracowali traumy po Holokauście Ormian. Od 1915 roku Turcy - najczęściej rękami Kurdów - zaczęli mordować Ormian, dlatego że przywitali oni wybuch I wojny światowej z entuzjazmem, bo zobaczyli w nim to samo, co Polacy: możliwość zmartwychwstania kraju.

Dzisiejsza Armenia - mimo że okrojona z większości historycznego terytorium - oferuje turystom wiele atrakcji. Wśród nich jest m.in. skalne miasto Khndzoresk. Więcej o tym miejscu - w nagraniu audycji.

Naszym gościem była też Lilit Karapetyan ze Związku Ormian w Polsce, która opowiedziała o ormiańskiej kuchni, historii, zabytkach i pozycji kobiet w społeczeństwie.

***

Tytuł audycje: "Lato z radiem" 

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Lilit Karapetyan (Związek Ormian w Polsce) i Sergiusz Pinkwart (dziennikarz i podróżnik)

Data emisji: 5.07.2017

Godzina emisji: 9.22

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podróże zagraniczne. Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 13:50
Po tajemniczej śmierci 27-letniej uczestniczki wycieczki do Egiptu rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa podczas wyjazdów organizowanych przez biura podróży. W "Czterech porach roku" podpowiadamy, jak reagować w nietypowych sytuacjach.
rozwiń zwiń